Na tablicy Mendelejewa pojawi się nowy pierwiastek

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Od ponad dekady trwała swoista rywalizacja między naukowcami z Japonii i rosyjsko-amerykańskim zespołem specjalistów starających się stworzyć w warunkach laboratoryjnych nowy pierwiastek, który powinien się znaleźć na 113 miejscu w układzie okresowym pierwiastków Mendelejewa. Najprawdopodobniej pierwszeństwo w nazwaniu go uzyskają naukowcy z japońskiego Instytutu Riken.

 

Gdyby rzeczywiście się tak stało, byłby to pierwszy przypadek w historii, gdy uznano by oficjalnie odkrycie pierwiastka przez zespół azjatyckich naukowców. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że na pierwszy ślad syntetycznego pierwiastka 113 natrafili uczeni amerykańscy i rosyjscy i to już w 2003 roku. Od tego czasu funkcjonuje on pod tymczasową nazwą ununtrium, ale w Instytucie Riken, w 2012 roku, również udało się go pozyskać i zebrano dane, które są uważane za potwierdzenie tego faktu w dużo większym stopniu niż te wcześniejsze.

 

Oficjalne ogłoszenie nazwy nowego pierwiastka w tabeli okresowej ma się odbyć pod koniec stycznia. Jeśli to japońscy naukowcy zostaną uznani za jego twórców, uzyskają oni przywilej do nazwania go i prawie na pewno będzie to pierwiastek "Japonia". Nowy pierwiastek ma jądro, w którym znajduje się 113 protonów.

 

Zespół naukowców z Instytutu Riken, który odpowiada za to odkrycie był kierowany przez profesora Kosuke Morita, obecnie pracownika Kyushu University. Pierwiastek znajdujący się na pozycji 113 został pozyskany poprzez kolizje cynku z bizmutem.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu: Zmianynaziemi.pl

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Adrek

Oddziaływanie pomiędzy

Oddziaływanie pomiędzy szybkimi jonami ciężkimi a ołowiem powoduje emisje promieniowania rentgenowskiego, które penetruje materię. Pierwiastki superciężkie są bardzo nietrwałe. Problem polega na tym, że to promieniowanie jeszcze bardziej przyspiesza rozpad. Dlatego myślę, że uzyskiwanie nowych pierwiastków musi być procesem wieloetapowym. Materia podczas takich zderzeń bardzo się nagrzewa. Jeżeli nie zmieni się metoda ich otrzymywania, to każdy zespół naukowców będzie napotykać problem niestabilności jąder nowych pierwiastków. 

Portret użytkownika blabla

Czytałeś jego materiały? On

Czytałeś jego materiały?

On ma z nimi kontakt i czasami zostawiają mu jakieś ztare zużyte modele Magnokraftów. Chociaż rozkręcał też nowoczesne modele.
Poza tym Kosmici chcą, żeby on to wszystko sprawdzał opisywał i umieszczał na swojej stronie.

Tutaj masz link:
http://totalizm.pl/tekst_1_5.htm

Przeczytaj to wszystko i wtedy porozmawiamy.
Tam masz bardzo dokładne szczegóły. Na tyle dokładne, że możesz sobie zrobić zam taki statek.
 

Portret użytkownika qantex

Czy dobrze zrozumiałem???

Czy dobrze zrozumiałem??? UFO-le wprowadzają nowe modele pojazdów do użytku a stare oodają do niego na złomowisko o on je rozkręca i rozpracowuje. Książka zawiera pełne opisy tych napędów i pojazdów na zasadzie "zrób to sam" i potęcjalny Kowalski może sobie w szopie taki pojazd zrobić. Skoro to takie proste i rozpracowane to powiedz mi, dlaczego nikt takich pojazdów nie ma (nawet sam autor tej książki) a ludzie nadaj do napędu pojazdów używają silników rakietowych i silników spalinowych które są nie wątpliwie przestarzałe???? Twierdzisz że czytałeś tą książkę i jest tam wszystko tak dokładnie opisane że można samemu go zrobić, to powiedz mi czy zrobiłeś sobie taki pojazd żeby nim latać do pracy czy nadal jeżdzisz samochodem z silnikiem spalinowym????

Portret użytkownika blabla

To nie jest książka. Tam jest

To nie jest książka. Tam jest sporo materiałów. Wszystko dokładnie i ze szczegółami objaśnione.
Pytasz, dlaczego sam sobie nie zbuduję takiego latającego statku? Popatrz, w naszym kraju nie jest to takie proste. Trzeba na budowę poświęcić sporo czasu - można by też ze znajomymi, poszło by szybciej, ale tyle jest przepisów, homologacji, testów. łapówek... po prostu się odechciewa.
Poza tym pewnie licencje pilota kilkadziesiąt tys zł itd...
Najpierw trzeba by zmienić przepisy w naszym kraju a dopiero później coś budować.
Poza tym, powiem Ci, że nie wiem, czy bym sam potrafił zbudować samochód, złożyć z części pewnie tak, ale sporo trzeba by zamówić w fabtyce a to już sporo kosztuje.
Chciałbyś, żeby to było w chińskich sklepach, najlepiej po 2.50 Wink

Portret użytkownika qantex

Nie wiedziałem że w Polsce

Nie wiedziałem że w Polsce trzeba mieć homologację na UFO i że można zdobyć licencję pilota UFO. Wychodzi na to że Polska jest bardziej do przodu niż myśliałem. Poza tym chyba się nie martwisz że cię złapią jak bedziesz lecieć "bez prawka"??? Najpierw musieli by cię dogonić a biorąc pod uwagę że mają na wyposażeniu F-16 to łatwo ich by było wymanewrować.

Portret użytkownika blabla

Ciekaw jestem co takiego

Ciekaw jestem co takiego praktycznego zyska się na odkryciu kolejnego pierwiastka. Do wyspy stabilności droga bardzo daleka więc to są tylko eksperymenty dla samych eksperymentów, które nic nie wnoszą praktycznego.

Portret użytkownika blabla

Polecam Ci materjały Jana

Polecam Ci materjały Jana Pająka, który chyba nadal mieszka w Nowej Zelandji. On rozkręcał Magnokrafty i je opisywał oraz rysował schematy, więc pewnie ma sporo różnych pierwiastków. Zawsze możesz się z nim skontaktować. Jednak na początek warot poczytać o Magnokraftach (czyli UFO) na jego stronie, może tam już są odpowiedzi na Twoje pytania.

Portret użytkownika qantex

Magnokrafty to jedna wielka

Magnokrafty to jedna wielka bujda. Pomyśl chwilę, znalazł jedno UFO a póżniej go rozkręcił a póżniej znalazł drugie i trzecie i tez rozkręcił. To jest głupie i nie logiczne, UFO nie kasztany i nie leżą na ulicy żeby ich zbierać i rozkręcać.

Portret użytkownika blabla

Czytałeś jego materiały? On

Czytałeś jego materiały?
On ma z nimi kontakt i czasami zostawiają mu jakieś ztare zużyte modele Magnokraftów. Chociaż rozkręcał też nowoczesne modele.
Poza tym Kosmici chcą, żeby on to wszystko sprawdzał opisywał i umieszczał na swojej stronie.
Tutaj masz link:
http://totalizm.pl/tekst_1_5.htm
Przeczytaj to wszystko i wtedy porozmawiamy.
Tam masz bardzo dokładne szczegóły. Na tyle dokładne, że możesz sobie zrobić zam taki statek.

Skomentuj