Sztuczna inteligencja stworzyła trailer dla filmu "Morgan"

Kategorie: 

Źródło: 20th Century Fox
Wciąż jesteśmy zaskakiwani możliwościami, jakie daje sztuczna inteligencja. Naukowcy postanowili tym razem sprawdzić jak SI poradzi sobie w tworzeniu zwiastunu dla nowego filmu. Efekt jest niesamowity.

 

Superkomputer Watson, należący do korporacji IBM, wykorzystuje uczenie maszynowe oraz sztuczną inteligencję. Maszynie udostępniono w sumie 100 horrorów aby dogłębnie przeanalizowała wszystkie sceny, ścieżkę dźwiękową, wypowiadane słowa i reakcje osób w filmach oraz "zrozumiała" jakie elementy wywołują strach. Następnie superkomputer zastosował swoją wiedzę do filmu "Morgan" i na polecenie naukowców stworzył zwiastun.

Jak widać, trailer został wykonany profesjonalnie, co zapewne zaskoczyło niejedną osobę. Trudno zresztą powiedzieć, czy bylibyśmy w stanie wskazać który zwiastun wykonał superkomputer, a który opracował człowiek. Sztuczna inteligencja z pewnością mogłaby nas wyręczyć w tej oraz w wielu innych dziedzinach.

 

Nawiązując do samego filmu, przedstawia on kontrowersyjny eksperyment naukowy. Tytułowa Morgan narodziła się w laboratorium. Jest zmodyfikowaną genetycznie istotą (tak została określona przez swoich stwórców), która posiada nadludzkie zdolności umysłowe i fizyczne. W ciągu jednego miesiąca nauczyła się chodzić i rozmawiać, a w wieku 6 lat stała się samowystarczalna. Jej niesamowite możliwości zaskoczyły nawet naukowców.

 

Jak to zwykle bywa w filmach, ludzkie "dzieło", podobnie jak Terminator czy potwór z "Frankensteina", obraca się przeciwko swoim stwórcom i atakuje jednego z naukowców. Wydarzenie to zapoczątkowało rozważania, dotyczące fizycznej eliminacji Morgan, póki laboratoryjna istota nie wyrządziła jeszcze większych szkód i nie zdołała uciec do świata zewnętrznego.

 

Po raz kolejny spotykamy się z produkcją, w której człowiek zabawia się w Boga i prowadzi eksperymenty, które wkrótce wymykają się spod kontroli. Światowa premiera "Morgan" miała miejsce 2 września. W polskich kinach film ten pojawi się już za kilka dni, tj. 9 września.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj