Sztuczna inteligencja mistrzem pokera

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Poker nie należy do łatwych gier - zwłaszcza, gdy naszym przeciwnikiem będzie sztuczna inteligencja. Inteligentne oprogramowanie pokonało niedawno czterech pokerzystów światowej klasy a podczas ostatnich rozgrywek wygrało aż 290 tysięcy dolarów.

 

W styczniu, program o nazwie Libratus grał z czterema doświadczonymi pokerzystami przez 20 dni i osiągnął wielkie zwycięstwo. Sztuczna inteligencja została opracowana przez Tuomasa Sandholma i Noama Browna z Uniwersytetu Carnegie Mellon. Specjaliści opracowali teraz nową, ulepszoną wersję programu o nazwie Lengpudashi.

 

Tym razem, SI zmierzyła się z 6-osobową grupą, której przewodził pokerzysta Yue Du. W swoim składzie miał inżynierów, informatyków i inwestorów - doradców, którzy korzystając ze swojej wiedzy starali się wspólnie pokonać sztuczną inteligencję. Wszelkie starania poszły jednak na marne - już po 5 dniach, oprogramowanie pokonało ludzkich przeciwników wygrywając 290 tysięcy dolarów. Pieniądze mają wpłynąć na konto firmy Strategic Machine, która została założona przez Sandholma i Browna.

 

Jak widać, sztuczna inteligencja dokonuje postępów. Poker nie jest zwyczajną grą karcianą. Gracze muszą stosować różne strategie i często oszukiwać swoich przeciwników. Program Lengpudashi potrafił wyciągać wnioski z rozgrywek i oszukiwać ludzkich graczy, dzięki czemu wygrywał nawet gry nie posiadał dobrych kart.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj