Sztuczna inteligencja jest kierownikiem w japońskich magazynach

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Japoński koncern Hitachi postanowił wykorzystać sztuczną inteligencję jako kierownika w niektórych swoich magazynach. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, ale czy ludzie powinni zacząć się już obawiać o swoją przyszłość?

 

Korporacja nie podała szczegółowych informacji na ten temat. Nie wiadomo w ilu magazynach obecnie "rządzi" sztuczna inteligencja ale według Hitachi, pozwoliło to zwiększyć produktywność o 8%. Algorytm potrafi analizować działania swoich pracowników oraz ich sposoby radzenia sobie z danym problemem. Jeśli jakieś rozwiązanie jest dobre i efektywne, SI analizuje je i bierze pod uwagę gdy wydaje polecenia innym pracownikom.

 

System, zamiast stosować się do konkretnych instrukcji, nieustannie ulepsza się tak aby zwiększać efektywność w pracy. Według Hitachi, potrafi również zaadaptować się do zachodzących zmian wewnątrz magazynu, do panujących warunków pogodowych oraz systemu zmianowego - wszystko to ma odbywać się bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony człowieka.

 

Okazuje się więc, że sztuczna inteligencja doskonale nadaje się do kierowania zespołem pracowników. Hitachi zdaje sobie z tego sprawę i ma zamiar wprowadzić SI w kolejnych magazynach, a także na rynek ochrony zdrowia, finansowy i transportowy. Oznacza to, że prędzej czy później inteligentne algorytmy zostaną przydzielone na kolejne stanowiska a człowiek... no cóż, będzie musiał szukać innej pracy.

 

 

Źródło: http://www.popsci.com/hitachi-hires-artificial-intelligence-bosses-for-their-warehouses

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika blabla

Wiesz co, trudno to wielu

Wiesz co, trudno to wielu ludziom komentować, bo zobacz, że 100% ludzi jest po Twojej stronie. Nie dostałeś ani jednego ujemnego punktu na 16.
Po prostu wszyscy, którzy to przeczytali - zgodzili się z Tobą...

Portret użytkownika John Moll

Twój post jest bardzo

Twój post jest bardzo interesujący. Proponowałbym Ci założenie tematu na forum. Wszystkie Wasze wypowiedzi będą w jednym miejscu. Osobiście uważam, że oddanie władzy sztucznej inteligencji jest dość niebezpieczne... ale daje nam większe szanse niż w obecnej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj