System Eye Tribe pozwala operować urządzeniami za pomocą spojrzenia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Obsługa komputerów zawsze była możliwa za pomocą myszy jednak wraz z powstawaniem nowych technologii również i myszka może przejść do przeszłości. Rewolucyjne urządzenie o którym będzie mowa w poniższym artykule pozwala obsługiwać komputer jedynie za pomocą naszych oczu.

 

Już w kwietniu tego roku na www.kickstarter.com pojawił się projekt specjalnego urządzenia, które pozwala operować komputerem za pomocą oczu, zastępując przy tym starą myszkę. Cała filozofia polega na tym, że Eye Tribe zamontowany pod monitorem obserwuje ruch naszych oczu oraz analizuje w które miejsce obecnie patrzymy. To z kolei pozwala nam obsługiwać urządzenia w zupełnie nowy sposób.

Firma The Eye Tribe zaprezentowała swój wynalazek na konferencji TechCrunch Disrupt Europe 29 października. Już za 99 dolarów można zakupić te urządzenie, które w niedalekiej przyszłości będzie działać nie tylko z komputeram ale również z telewizorami, tabletami czy smartphone'ami. Z czasem system Eye Tribe może zostać nawet wmontowany w urządzenia i powstaną specjalne gry i aplikacje, obsługiwane właśnie za pomocą oczu.

 

 

Źródło: http://theeyetribe.com/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj