Sukcesy FANUC Polska podczas targów AUTOMATICON w Warszawie oraz STOM-TOOL w Kielcach

Kategorie: 

FANUC Polska - najnowsze sterowanie CNC FANUC model 30iB

Polski oddział japońskiej firmy FANUC, światowego lidera w produkcji systemów CNC, robotów przemysłowych oraz centrów obróbczych zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania podczas ważnych wydarzeń branżowych. Unikalne produkty FANUC spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników imprez oraz uznaniem ekspertów branżowych. Wyrazem tego uznania są „Złote Medale” dla niezawodnych produktów FANUC przyznane podczas targów AUTOMATICON w Warszawie oraz STOM-TOOL w Kielcach.

 

Międzynarodowe Targi AUTOMATICON są od 20 lat najważniejszym miejscem w Polsce, w którym spotykają się producenci i odbiorcy automatyki przemysłowej. Impreza jest licznie odwiedzana zarówno przedsiębiorców poszukujących nowych rozwiązań technicznych, jak również specjalistów - projektantów oraz integratorów systemów. Firma FANUC Polska uczestniczyła w tym wydarzeniu już po raz siódmy. Podobnie jak w latach poprzednich, specjalnie na tę okazję przygotowane zostały nowości, które mają szansę stać się ważnym narzędziem wspierania konkurencyjności polskich firm produkcyjnych.

 

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w wiosennych wydarzeniach. Nasze ekspozycje odwiedziło zdecydowanie więcej osób, niż w latach poprzednich. Pojawiło się mnóstwo ciekawych pytań i dyskusji. To świadczy o tym, że analiza własnych potrzeb produkcyjnych jest przez polskich przedsiębiorców przeprowadzana coraz dokładniej. A to najważniejszy krok, aby świadomie sięgać po nowoczesne technologie. Jesteśmy dumni, że nasze produkty cieszą się także uznaniem ekspertów, którzy w tym roku postanowili je uhonorować, jako najlepsze rozwiązania w swojej klasie” – powiedział Konrad Grohs, prezes FANUC Polska komentując targi i sukcesy polskiego oddziału firmy.

 

Sterowanie CNC FANUC-30iB – stanowiło największą atrakcję tegorocznej ekspozycji FANUC. Jako najnowsze osiągnięcie japońskiego producenta w dziedzinie sterowań stworzonych dla tokarek i centrów obróbczych zostało uhonorowane Złotym Medalem AUTOMATICON 2014.

 

Model ten został wyposażony w szereg udoskonalonych funkcji, które zapewniają większą efektywność pracy urządzenia, krótszy czas obróbki i jeszcze bardziej przyjazną obsługę. Jest to inteligentne i niezawodne urządzenie najnowszej generacji, które pracuje z bardzo wysoką efektywnością i gwarantuje znaczne oszczędności energii.

 

Na stoisku ekspozycyjnym firmy można było także zobaczyć nowe roboty FANUC – LR MATE 200iD i FANUC – M10iA/10M oraz zapoznać się z zaletami funkcji CNC screen web server, umożliwiającej zdalne monitorowanie wielu maszyn CNC z dowolnego miejsca za pomocą urządzeń mobilnych (tablet lub smartphone), w czasie rzeczywistym.

 

W Kielcach natomiast odbyła się już VII edycja targów Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL. Jak co roku ekspozycja targowa obfitowała w innowacyjne technologie oraz najnowszy sprzęt. Swoją ofertę zaprezentowało blisko 400 firm z Polski i zagranicy. W wystawie udział wzięli przedstawiciele 23 krajów, w tym Tajwanu, USA, Niemiec, Brazylii, Korei Południowej, Luxemburga, Japonii czy Hiszpanii. Nie zabrakło także polskiego oddziału firmy FANUC, która wzięła udział w targach po raz pierwszy.

 

Główną atrakcją ekspozycji firmy był w pełni zintegrowany system FANUC, złożony z robota M–20iA/10L o udźwigu 10 kg i przedłużonym ramieniu oraz obrabiarki FANUC Robodrill Alpha D21LiA5. To wyjątkowe połączenie flagowych technologii FANUC jest gwarancją uzyskania najwyższej efektywności, elastyczności i bezpieczeństwa procesu produkcji. Z uwagi na oferowane niekwestionowane korzyści oraz niezawodność system ten został uhonorowany Złotym Medalem targów STOM – TOOL 2014. Dodatkowo na ekspozycji FANUC było można zobaczyć niedoścignione roboty FANUC - ArcMate 0iA oraz ArcMate 100iC, stworzone specjalnie do aplikacji spawalniczych.

 

W Polsce FANUC istnieje od 2007r. Jako światowy lider technologii CNC oraz robotyki oferuje polskim przedsiębiorcom dostęp do najnowocześniejszych technologii produkcji tj. roboty przemysłowe, CNC, maszyny zrobotyzowane. Rozwiązania firmy FANUC, szeroko stosowane na całym świecie, pozwalają na zwiększenie opłacalności produkcji oraz wzmacnianie przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw z różnych branż. W ramach dotychczasowej działalności w Polsce FANUC zainstalował ok. 1500 robotów przemysłowych oraz 4000 sterowań CNC efektywnie wspierając procesy optymalizacji produkcji poszczególnych firm. Producent oferuje polskim firmom japońską jakość oraz polskie wsparcie techniczne. Jest gotowy, aby dzielić się swoją wiedzą i 58-letnim doświadczeniem, zdobytym na światowych rynkach.

 

 

Więcej na: www.fanucrobotics.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj