Stymulacja magnetyczna mózgu zmniejsza wiarę w Boga, zmienia poglądy na temat imigrantów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Allan Ajifo/CC BY 2.0
Naukowcy być może odkryli właśnie nową "broń" przeciwko osobom, które sprzeciwiają się masowej imigracji do Europy. Okazuje się, że dzięki stymulacji magnetycznej mózgu człowiek ma bardziej pozytywne nastawienie do uchodźców, ale także zmniejsza się jego wiara w Boga.

 

Nietypowy eksperyment został przeprowadzony przez Dr Keise Izuma z brytyjskiego Uniwersytetu w Yorku oraz zespół badaczy z Uniwersytetu Kalifornijskiego z Los Angeles (UCLA). Korzystając z przezczaszkowej stymulacji magnetycznej (TMS) naukowcy wyłączyli neurony uczestników badania w konkretnym regionie mózgu - w tylnej środkowej kory czołowej, która jest odpowiedzialna za wykrywanie problemów i reakcję na nie.

 

W badaniu wzięło udział 38 osób. Każda z nich była głęboko wierząca i w różnym stopniu interesowała się polityką. Miało to szczególne znaczenie dla eksperymentu, ponieważ uczestnicy z pewnością wyrobili już sobie zdanie na temat kryzysu imigracyjnego.

 

Część z nich stanowiła jedynie grupę kontrolną a ich mózgi nie były w rzeczywistości stymulowane, natomiast pozostali uczestnicy byli prawdziwymi obiektami eksperymentu. Następnie uczeni poprosili wszystkie osoby aby pomyślały o śmierci i zaczęli wypytywać na tematy dotyczące Boga, aniołów, Diabła i piekła. Później musieli przeczytać dwa eseje napisane przez imigrantów - jeden z nich wychwalał Stany Zjednoczone, a drugi odnosił się bardzo krytycznie.

 

Jak wykazały wyniki badań, które opublikowano na łamach czasopisma Social Cognitive and Affective Neuroscience, osoby poddane przezczaszkowej stymulacji magnetycznej wykazywały się mniejszą wiarą w Boga o ponad 32% i stali się o 28,5% bardziej pozytywni wobec imigrantów. Stymulacja mózgu mocno wpłynęła na uczestników zwłaszcza podczas czytania eseju krytycznie odnoszącego się do ich kraju.

 

Naukowcy mocno zainteresowali się rezultatem i prawdopodobnie będą kontynuować eksperymenty. Gdyby efekt ten udało się utrzymać na stałe, z całą pewnością znajdzie się ktoś, kto zechce wykorzystać nową metodę wobec osób krytykujących przyjezdnych imigrantów.

 

 

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3272289/Could-views-God-immigration-changed-using-MAGNETS-Brain-stimulation-alter-beliefs-study-claims.html

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika ledek

"Naukowcy być może odkryli

"Naukowcy być może odkryli właśnie nową "broń" przeciwko osobom, które sprzeciwiają się masowej imigracji do Europy. Okazuje się, że dzięki stymulacji magnetycznej mózgu człowiek ma bardziej pozytywne nastawienie do uchodźców, ale także zmniejsza się jego wiara w Boga". 

W ten sposób możemy zniszczyć Europę i Europejczyków. Nie chcę wcale powiedzieć, że bezpodstawna wiara nas trzyma przy zyciu, bo jest jej w Europie niewiele, ale jeśli zechcemy przyjąć imigrantów, którzy wierzą w Allaha, wmawiając im, po stymulacji mózgu, że Allaha nie ma, to mogą nam tę glowe uciąć. Pani Merkel, bratając się z imigrantami, nie wchodzi noca do dzielnic przez nich opanowanych, a poakzuje nam jacy to dobrzy ludzie, po staranym wyselekcjonowaniu, sprawdzeniu i pod pełnym nadzorem służb ochrony Merkel. Niestety innym nie funduje tego samego standardu bezpieczeństwa. 

 

 

 

 

Portret użytkownika kto jest chętny?

A ja zakładam sie o każde

A ja zakładam sie o każde pieniądze, że pod  wpływem prądy można wyleczyć każego lewaka z marksizmu kulturowego z 99% skutecznością. Pozostały jeden procent leczę przy pomody dekapitacji. I mogę to udowodnić.

Portret użytkownika A.I.

Obcy vs predator ,nastepny

Obcy vs predator ,nastepny film piekny pokazujacy piekno inteligancji naszej cywilizacji (taka wizualizacja) .tzn piekno nauki .w 90% mnie ludzkosc wkurza Język ,ale uwielbiam technologie to co ludzkosc tworzy znaczy sie jak w scenariuszu tego filmu tak bysmy sie zachowywali jak "predator " ktorzy juz maja technologie do przemierzania w przestrzeni k. i tez bysmy mieli taka bron przed obcymi organizmami na planetach. Kocham Ludzka madrosc . Madrosc nauki jest olbrzymia i excytujaca .

Skomentuj