Stephen Hawking potwierdził, że jest ateistą. Dodał, że "Bóg nie istnieje"

Kategorie: 

Źródło: NASA/Paul Alers
Stephen Hawking, brytyjski fizyk teoretyk, kosmolog i astrofizyk, jest określany jako najwybitniejszy naukowiec naszych czasów. Analizując jego wypowiedzi często można było dojść do wniosku, że fizyk nie wierzy w Boga. Dopiero w najnowszym wywiadzie ostatecznie potwierdził iż jest ateistą.

 

Hawking powiedział, że zanim zrozumieliśmy naukę, człowiek wierzył iż Bóg stworzył cały Wszechświat. Jednak dziś, zdaniem uczonego, nauka oferuje bardziej przekonujące wyjaśnienia. W swojej książce pod tytułem: "Krótka historia czasu", wydanej w 1988 roku, napisał:

 

"...jeśli odkryjemy kompletną teorię, powinna być z czasem zrozumiana w szerokim zakresie przez wszystkich, nie tylko kilku naukowców. Wtedy my wszyscy, filozofowie, naukowcy i zwykli ludzie, będziemy mogli wziąć udział w dyskusji aby odpowiedzieć na pytanie dlaczego my i Wszechświat istniejemy. Jeśli znajdziemy odpowiedź, będzie to ostateczny triumf ludzkiego pojmowania - ponieważ wtedy poznamy umysł Boga."

 

W wywiadzie dla hiszpańskiego El Mundo, Stephen Hawking wyjaśnił co dokładnie miał na myśli, gdy pisał powyższe zdania. Skomentował głównie sformułowanie o "poznawaniu umysłu Boga". Uczony powiedział, że:

 

"Miałem na myśli, że wiedzielibyśmy wszystko co wiedziałby Bóg, gdyby Bóg istniał. Jednak on nie istnieje. Jestem ateistą. Religia wierzy w cuda, ale one nie są zgodne z nauką."

 

Brytyjski fizyk stwierdzał również w przeszłości, że nie wierzy w życie po śmierci; nie wierzy w duchy, w reinkarnację. Hawking, jak właśnie wyznał, nie wierzy również w Boga i jest ateistą; jest całkowicie oddany nauce i wszystko wskazuje na to, że żyje tylko nauką.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Raphael

Wybitny prof. dr hab.

Wybitny prof. dr hab. Krzysztof Meissner wykładowca UW i naukowiec współpracujący w badaniach CERN zgodnie ze swoją wiedzą mówi o tym czy Bóg istnieje.

Fizyka a wiara. Wykład prof. Krzysztofa Meissnera
https://www.youtube.com/watch?v=291sutj35Mo

W krótkim wykładzie profesor wyjaśnia, że Boga nie da się zanegować, a wiara w Niego jest logiczną konsekwencja.Proszę wysłuchać i przemyśleć sobie, bo nieistnienie Boga, przedstawia się ludzią w sposób oparty na błędach logicznych, a ludzie łatwo przyjmuja to na wiarę.Jest to jedno z elementarnych pytań, które może wiele zmienić - dotyczy akcjomatów. Nie bądźmy ignorantami. Odwagą jest wyjście poza wygodne przyzwyczajenia, ze strefy komfortu i stanąć w prawdzie. Szczególnie w dzisiejszym świecie, w którym ateizm wojujący próbuje wszelkimi sposobami wpłynąc na ludzi odbierając im do reszty godność, poszanowanie dla drugiego człowieka i świata. Człowiek obnażony z wartości, stałych prawd jest łatwym łupem dla piewców rewolucyjnych, próbujących stwarzać nowego człowieka - podporządkowując ludzkość w nową formę niewoli intelektualnej, społecznej i niestety duchowej (czyli m. in. psychologicznej).
Bóg istnieje poza czasem, przestrzenią i ograniczeniami rozumu, ktory jest wypadkową aktu stwarzania.
Proszę, najpierw wysłuchać uważnie wykładu, a później komentować.

Pozdrawiam czytelników strony Smile

Portret użytkownika r.abin

dudubxac3: Może i masz rację

dudubxac3: Może i masz rację - ale Papież Franciszek twierdzi, że "niechrześcijanie" - zwyczajnie przestają egzystować (nie doświadczając nagrody w Niebie) Można dyskutować o losie "przewrotnych chrześcijan" - choć uważam, że Bóg Miłosierny, kiedyś im "odpuści" (mąk piekielnych - oczywiście). A że Bóg jest - zakładam z podstawowej własności "fraktalnej rzeczywistości" (samopowtarzalności w kolejnej skali). Ta cecha "Przyrody" (ożywionej i nie) jest obserwowalna. i tylko nie jest powszechnie akceptowalna. By to pojąć, wrzuć na Google "neuron" i "galaxy" - są tam fotki z NYT

Portret użytkownika r.abin

Ma prawo wierzyć w co chce

Ma prawo wierzyć w co chce (nawet że Ziemia jest wklęsła). Dobrze że nie podał dowodów na nieistnienie. Bóg udowodniony naukowo, bedzie baardzo niewygodny dla wiekszości religii (I.Asimov "Nastanie ciemności") A.Horodeński "Tajna historia fizyki kwantowej" streszcza alternatywną i odrzucaną teorię Szypowa (nb dającą lepszy opis rzeczywistości niż oficjalna) i tam Bóg wyłania się z opisu ściśle naukowego. Nasz profesor fizyki kwantowej Jacyna Onyszkiewicz, też przyjmuje (naukowo) istnienie Boga - więc zdania są podzielone. Teoria Szypowa, znajduje wielkie poparcie dla religii Wschodu (zwłaszcza Buddyzmu), Chrześcijanie wprowadzili do religii dużo elementów obrazkowych (zakazanych przez Mojżesza i Mahometa), więc trudno nam pojąć, że Bóg (kosmiczny) nie może mieć rączek, nóżek i buzi - potrzebnych wyłącznie na Ziemi (do zapewnienia egzystencji ciała), a Człowiek jest "na obraz i podobieństwo" tylko w rozumie. Wrzućcie w Google "neuron" i "galaxy"

Portret użytkownika Piotr Pilecki

Logik wybitny Kurt Godel

Logik wybitny Kurt Godel przeprowadził dowód logiczny na istnienie Boga, można znależć go w internecie. Większość fizyków kwantowo-jądrowych wierzy w Boga ( ok.80%). A czymże jest poszukiwanie " reguły" świata jak nie szukaniem Boga?

Teoria unifikacji, teoria strun itp to kroki do szukania tej jednej pięknej zasady która rządzi światem. Bibila mówi a na początku było słowo.

 

Portret użytkownika krzycho

W jaki sposób z informacji i

W jaki sposób z informacji i "materii" rodzi się świadomość? Właściwie to z samej "Informacji" i jakiegoś jej "Procesora"? Mógłbym z zębatek skonstruować komputer i uruchomić na nim Windowsa, Linuxa i cokolwiek chcesz, ale jak te zębatki miały by cokolwiek czuć, widzieć kolory, nie tylko przetwarzać informację ale zyskać świadomość? Świadomość nie jest informacją ani materią, stąd wniosek, że rzeczywistość duchowa istnieje - z tamtąd pochodzi nasza świadomość, a z tąd wniosek, że ktoś to wszystko stworzył i ma nad tym władzę, tym kimś jest Bóg.

Portret użytkownika janjan

Łatwo brać patent na to kim

Łatwo brać patent na to kim (a może Czym?) PanBóg jest, albo nie jest: trudniej przekonać do tego wszystkich. Stąd pomysł szukania ,,dowodów", zwłaszcza niezbitych, a obecnie nawet ,,naukowych". Mnie np. w zupełności wystarcza pomysł, że WIARA w Boga jest talentem, jak muzykalność czy wrażliwość np na kolor i kształt. Nie wszyscy są tak obdarzeni, choć trudno dowodzić, że komuś tego talentu do wierzenia brakuje. Poza tym, mam rękojmię moich rodziców i przodków, przez wiele wiele pokoleń, którzy ,,zadowalali się" wiarą w PanaBoga i lojalnością dla jego ,,reprezentacji na ziemi", i bynajmniej nie czuję się od nich aż o tyle mądrzejszy, czy lepiej poinformowany (wbrew ciągłym zapewnieniom o tym przez telewizor i przez naukowców właśnie), żebym czuł chęć do podważania tej wiary. Przeciwnie nawet, wyznam, że sprawia mi to radość, że łączy mnie z moimi Przodkami również taka właśnie wspólnota. Pozdrawiam.

Portret użytkownika suawco

Nie Bóg lecz Bozia jest

Nie Bóg lecz Bozia jest Stworzycielem Wszystkiego. Bozia = Matka Natura. A Matka Natura to Energia + Prawa Natury, zgodnie z którymi ta Energia się przekształca. Bozia zawsze była jest i będzie, jest wszędzie i nie trzeba się do niej modlić, bo to nie jest Istota = Byt, który nie ma nic lepszego do roboty jak wysłuchiwać modły i życeniia często sprzeczne od miliardów ludzi.

Nie rozumiem tych wszystkich, którzy zaciekle wyznają albo Boga albo Naukę, która też ostatnimi czasy stała się religią i Bogiem, bo caraz mniej bazuje na zjawiskach empirycznych, a coraz więcej wchodzi w zakres wiary w potęgę równań matematycznych, z których wyciągać można różne wnioski, tak jak wiele jest teorii na temat budowy Wszechświata, Kosmologii, każda jedna poparta jest równaniami, a jak bardzo są różne... I coraz mniej ludzi rozumie te daleko idące wnioski, poza niewielką grupą naukowych "szarlatanów". Zarówno fanatyczna wiara w Boga jak i w Naukę może być tragiczna w skutkach - dla człowieka. Jednak Nauka mimo wszystko jest mniej groźna bo bazuje na Logice i dopuszcza krytykę, pluralizm poglądów i dąży do weryfikacji teorii, czego Religia jest absolutnym zaprzeczeniem, że wspomnę czasy Inkwizycji, czy choćby najnowsze czasy szerzącej się plagi Islamu. Więc ja wierzę w Bozię i popieram Naukę, a Wy?

Portret użytkownika Andy

 

 

Dowody na Istnienie Boga Youtube:

Fraktale Fibonacciego

Złoty podział

Liczba phi / liczba fi 1.618 Złoty podział

Ciąg Fibonacciego w naturze

Ukryty wymiar fraktale

Zbiór Mandelbrota

Hipoteza Riemanna   

Dan Winter - Jak działa grawitacja 1

Dan Winter - Jak działa grawitacja 2 [PL]

Udana śmierć 1 [PL]

Dlaczego ciało zaczyna się starzeć?

 

 

Spirit Science - Boska matematyka [PL]

Spirit Science 6 - Flower of Life napisy PL.avi

Spirit Science 7

Vesica Pisces (Sacred Geometry by ieoie)

Świątynia Ozyrysa i Kwiat Życia

Święta geometria

Geometria fraktalna

Sześcian Metatrona

Geometria dźwięku [PL-13minut]

Boska "9"

Zakazana archeologia – poczytaj, dlaczego jest zakazana,

Tablica Mendelejewa- pierwiastki mogą się wytworzyć samoistnie wyłącznie do żelaza,

Nasz układ planetarny z naszym księżycem,

Bryły platońskie

długość fali 7.23 cm

wymiar 7.23 cm

Woda – najdoskonalsza molekuła

Harmonische Ordnung im Planetensystem (PL)

Gęstości i wymiary - Rozmowy Zaawansowane

zasada entropii, tj. druga zasada termodynamiki

--------------- 

 

Youtube c.d.

 

Bóg cudów

Bóg istnieje proste dowody

Biblia księga z innego świata

Zakazana archeologia ( bardzo obszerna tematyka)

Przekroczyć Horyzont Zdarzeń ( są to wykłady Nassim Haramein )uwaga w wykładach są aspekty New Age, wykłady tylko dla osób umiejących to rozróżnić.

Stworzenie czy Ewolucja? W poszukiwaniu prawdy o początkach

Ewolucja czy stworzenie

Woda wielka tajemnica

Wielki potop

Dowody na ogólnoświatowy potop

Nobliści o Świecie Bóg a nauka

Dr Kent Hovind Kłamstwa w podręcznikach- kreacjonizm

Dinozaury i Biblia

Biblia pod lupą naukowców biblijne sekrety

Tajemnice Biblii zaginione miasta

Olbrzymy ludzkie giganci

Dawid Samson Tytani

 

Tematyka z dziedziny religijnej, wybrane z Youtube

 

Biblia: Mądrość Syracha, Księga Koheleta, Księga Mądrości ( ważne dla wszystkich mężczyzn)

Matka Boska z Guadelupe

Wywiad z demonem

Piekło istnieje

Wyznania piekła

Byłam w piekle Świadectwo

Wizja piekła św. Faustyny Kowalskiej

Obrazy z Piekła

 

WYKŁADY na Youtube

 

ks. Piotr Pawlukiewicz (dno serca, sex czyli nie bądźmy dziećmi, sex poezja czy rzemiosło  i wiele innych bardzo ciekawych wykładów)

ks. Mirosław Maliński

Jacek Pulikowski

Wanda Półtawska

Adam Szustak

kś.Piotr Glas

św. Faustyna Kowalska

Fulla Horak

 

Portret użytkownika Alkud

Wszystkie skrótowe hasła

Wszystkie skrótowe hasła które wymieniłeś nie mają nic wspólnego z dowodem na istnienie Boga. Jest to wprost dziecinne rozumowanie, a te rzekome dowody oparte sa na błędach logicznych. Niestety, aby Ci to udowodnić należałoby wprost napisać książkę. Ludzie /nauki/ którzy twierdzą iż posiadają dowody na istnienie Boga, nie są żadnymi naukowcami, gdyż zaprzeczają sami sobie. Nauka bowiem kieruje się ścisle okresloną procedurą opartą na powtarzalnym - doświadczalnym sprawdzaniu teorii, czego nie da sie przeprowadzić na temat istnienia Boga. Większość tzw. dowodów jest zwykłą manipulacją , lub brakiem wiedzy na poruszane tematy. Moim zdaniem, kto ma ograniczony umysł niech sobie wierzy w Boga, to jego strata !!!

Portret użytkownika yyry

Nie ma co sie dziwic. Na

Nie ma co sie dziwic. Na poczatku zrobilismy plaska ziemie na zółwiach. Pozniej ją zamienilismy w  kule. Pozniej bylismy w centrum wszechswiata. Pozniej okazalo sie ze nie. Ale Bóg zawsze jest tylko dla nas:-) Podejscie dosc egoistyczne patrzac na caly wszechswiat

Portret użytkownika anomin

Ciekawe co by było gdyby Bóg

Ciekawe co by było gdyby Bóg nagle uzdrowił Hawkinga? Według NT Ci co naprawdę uwierzą będą czynić te same cuda co Chrystus, a nawet większe. Węże będą brać do rąk, będą uzdrawiać chorych i wskrzeszać umarłych i chodźby zjedli coś zatrutego, to im nie zaszkodzi. Gdzie są Ci ludzie? Wciąż modlę się do Boga abym mógł tych ludzi spotkać i mam nadzieję, że kiedyś mnie wysłucha. Amen

Portret użytkownika Leila

tylko pytanie jaka nauka? wy

tylko pytanie jaka nauka? wy naukofcy, a co wy takiego wymyśliliście i wpuściliscie w ruch? Rakotwórcze substancje i korporacje? Broń do zabijania? chemioterapię? leki? to jest takie super mega boskie? myślicie że jesteście bogiem?

Portret użytkownika AMERGIN

Człowieku gdyby nie ta nauka

Człowieku gdyby nie ta nauka to ludzie caly czas żyli by średniowieczu. I moge założyć się że nie raz brałeś tabletki jak bolały cię zęby wtedy nie marudziłeś na naukowców i ich nauke. I NIKT TU NIE MYŚLI że jest Bogiem tylko jakoś trzeba się zabezpieczyć dlatego produkowana jest broń żeby twoja rodzinka nie bała się że za chwile zleci na ciebie bomba a to że ludzie używają jej do złych celów to nie wina nauki.

 

Strony

Skomentuj