Specjalnie opracowane wkładki do butów wykrywają miny lądowe

Kategorie: 

Źródło: Lemur Studio
Technologia stworzona przez Lemur Studio umożliwia w wyjątkowo łatwy sposób wykrywanie min lądowych. Zestaw składa się ze specjalnej wkładki do butów oraz lokalizatora, który z powodzeniem może zastąpić wszelkie wykrywacze min.

 

Wynalazek opracowany przez Ivána Péreza powstał z myślą o ofiarach min lądowych. Co roku w ten sposób umiera tysiące osób i są to zarówno żołnierze jak i rolnicy. Problem ten szczególnie dotyczy Kolumbii i Afganistanu. Technologia ta może więc być wykorzystywana zarówno przez wojsko jak i przez zwykłych ludzi, którzy zmuszeni są do życia na niebezpiecznych terenach.

Wkłada do butów zawiera płaską cewkę wdrukowaną w cienki materiał przewodzący, którzy działa jako wykrywacz metali. Dzięki mikroprocesorowi i nadajnikowi radiowemu wykrywa obecność innych pól elektromagnetycznych w promieniu około dwóch metrów, które mogą być wytwarzane przykładowo przez minę lądową. Gdy mina zostanie wykryta, wysyłany jest sygnał do lokalizatora, który alarmuje użytkownika oraz informuje o jej dokładnym położeniu.

 

 

Źródło: Lemur Studio

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Templariusz

W Afghanistanie sobie bardzo

W Afghanistanie sobie bardzo latwo z problemem min poradzili- od czasow ruskiej inwazji kobiety nie musza juz chodzic za swym mezem tylko 10 krokow przed nim. I zeby nikt nie mowil ze islam nie potrafi dostosowac swych regol do wymogow 21 wieku.

Skomentuj