Specjalne implanty mogą wyleczyć osoby uzależnione od jedzenia

Kategorie: 

www.sxc.hu
Naukowcy ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii opracowali specjalne urządzenie, dzięki któremu będzie można łatwiej panować nad niepohamowanym apetytem. Cała filozofia polega na tym że implant, który został już przetestowany na otyłych zwierzętach, wysyła sygnały zmniejszające apetyt.

 

Naturalna potrzeba jedzenia i sygnały przesyłane nam przez własny organizm często są zakłócane innymi czynnikami, np. wrażeniem, że jedzenie jest smaczne, co prowadzi do przejadania się i w rezultacie do wystąpienia otyłości.

 

Stworzony przez naukowców implant składa się z setek komórek, zamkniętych w specjalnych kapsułkach. Kapsułki wszywa się bezpośrednio pod skórę. Komórki reagują na poziom tłuszczu, pojawiający się w krwioobiegu i uwalniają hormonalny sygnał - pramlintyd. Powoduje on, że ​​mózg myśli, iż ​​żołądek jest już pełny, co w rezultacie hamuje apetyt. Urządzenie kończy uwalnianie hormonu, gdy stężenie tłuszczu we krwi spada, dlatego - według naukowców, jego stosowanie nie grozi zaburzeniami łaknienia.

 

Pomimo tych wszystkich zalet jest mało prawdopodobne, aby implant pokazał się na rynku w najbliższej przyszłości, ponieważ musi jeszcze przejść szereg testów. Urządzenie ma szansę w przyszłości stać się doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych, np. wszczepiania opasek na żołądek.

 

Źródło: http://tylkomedycyna.pl/wiadomosc/niepohamowany-apetyt-juz-wkrotce-bedzie-mozna-opanowac-przy-pomocy-implantu

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj