Specjalna opaska pomoże nam uśmierzyć ból głowy

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu
Dzięki urządzeniu Cefaly będziemy mogli zapomnieć o migrenowym bólu głowy a co najważniejsze, nie będziemy musieli stosować silnych środków farmakologicznych. Skuteczność została potwierdzona przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA).

 

Zaawansowany technologicznie gadżet o kształcie opaski blokuje uczucie bólu, wysyłając przez kości czaszki impulsy elektryczne bezpośrednio do receptorów w mózgu, które grają kluczową rolę w powstawaniu migrenowych bólów głowy. Opaska potwierdziła swoją skuteczność w blokowaniu migreny podczas eksperymentu przeprowadzonego na 67 ochotnikach. W trakcie badania części uczestnikom przekazano do testów nowe urządzenie Cefaly, pozostałym opaskę - placebo.

 

Testy wykazały jednoznacznie, że ochotnicy stosujący opaskę Cefaly przez 20 minut dziennie ze znacznie mniejszym prawdopodobieństwem uskarżali sie na bóle głowy, w porównaniu do grupy kontrolnej. Według danych zgromadzonych przez agencję Associated Press, opartych na innym badaniu, aż 53% spośród 2 313 osób uskarżających się na migrenowe bóle głowy, zadowolonych było z działania urządzenia i wyraziło chęć nabycia go w przyszłości.

 

 

Źródło: http://tylkomedycyna.pl/wideo/nowy-wynalazek-pomoze-pozbyc-sie-bolu-glowy

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj