Specjalna opaska monitoruje naszą ekspozycję na promienie słoneczne

Kategorie: 

Sunfriend.myshopify.com
Witamina D jest niezbędna dla naszego zdrowia. Najlepszym sposobem dla jej pozyskania jest opalanie się, jednak zbyt długie przebywanie na Słońcu powoduje oparzenia słoneczne. Z tego też powodu powstała specjalna opaska, która poinformuje nas gdy ekspozycja na promieniowanie UV przekroczy bezpieczną granicę.

 

Wodoodporne urządzenie UVA+B SunFriend pomoże nam ogólnie określić czy nie przebywamy zbyt długo na Słońcu. Najpierw jednak musimy ustalić wrażliwość naszej skóry w skali od 0 do 11. Diody na opasce będą następnie wyświetlać poziom ekspozycji naszego ciała na promieniowanie UV.

 

Jak twierdzi współtwórca opaski, Karin Edgett, promieniowanie UVB daje nam witaminę D, natomiast UVA powoduje większe szkody dla naszej skóry. Urządzenie pomoże nam zwiększyć ekspozycję na UVB przy jednoczesnym zminimalizowaniu ekspozycji na UVA. Gdy użytkownicy opaski będą powoli przekraczać bezpieczne poziomy promieniowania UVA, będą mogli wtedy użyć filtrów przeciwsłonecznych lub po prostu schować się w cieniu.

 

Warto jednak zaznaczyć, że urządzenie to nie mierzy poziomu witaminy D, jaką otrzymujemy w trakcie przebywania na Słońcu. UVA+B SunFriend będzie można kupić za cenę 50 dolarów w poniższym linku.

 

 

Źródło: Sunfriend.myshopify.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj