SolarCity stworzyła najwydajniejsze na świecie przemysłowe panele słoneczne

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
Firma SolarCity, której współzałożycielem jest Elon Musk ogłosiła, że udało jej się skonstruować najwydajniejsze na świecie przemysłowe panele słoneczne. Rekord został potwierdzony przez Centrum Testów Energii Odnawialnej (RETC). Produkcja nowych ogniw fotowoltaicznych rozpocznie się już w tym miesiącu.

 

Panele słoneczne od SolarCity posiadają wydajność 22,04%. Poprzedni rekord należał do firmy SunPower (21,5%) lecz różnica jak widać nie jest zbyt wielka. Ogniwa te generują większe ilości energii na metr kwadratowy, ich rozmiary są takie same jak w przypadku paneli o mniejszej wydajności a ich koszty produkcji zostały znacznie zredukowane. Nowa technologia lepiej funkcjonuje w wysokich temperaturach.

 

Przemysłowe panele słoneczne o rekordowej wydajności będą dostępne dla rodzin, firm, szkół i innych organizacji oraz znajdą zastosowanie w farmach solarnych. Pierwsze ogniwa fotowoltaiczne firmy SolarCity będą powstawały jeszcze w tym miesiącu w pilotażowej fabryce, ale głównie ich produkcją ma zająć się zakład w Buffalo w Nowym Jorku. Gdy prace będą na pełnych obrotach, w ciągu jednego dnia będzie powstawać nawet 10 tysięcy paneli.

 

 

Źródło: http://www.solarcity.com/newsroom/press/solarcity-unveils-world%E2%80%99s-most-efficient-rooftop-solar-panel-be-made-america

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj