Służby ratownicze w Dubaju otrzymają plecaki odrzutowe

Kategorie: 

Źródło: Martin Aircraft Company
Nowoczesne plecaki odrzutowe firmy Martin Jetpack są już dostępne ale nie każdy może sobie na nie pozwolić. Oczywiście bogate kraje nie muszą przejmować się wysoką ceną a stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich właśnie zamówiła tę technologię.

 

Specjalne porozumienie między Dyrektoriatem Obrony Cywilnej a firmą Martin Aircraft Company zostało podpisane 9 listopada podczas Dubai Air Show. Stolica ZEA otrzyma 20 załogowych i bezzałogowych plecaków Martin Jetpack oraz 2 symulatory treningowe. Technologia trafi w ręce służb ratowniczych i będzie stosowana np. podczas poszukiwań czy gaszenia pożarów w drapaczach chmur.

 

"Wizją Obrony Cywilnej w Dubaju jest ochrona życia, własności i środowiska oraz zapewnienie szybkiej profesjonalnej obsługi, efektywnego inwestowania w źródła ludzkie i materialne aby dać najlepsze rezultaty. Dubaj jest jednym z najszybciej rozwijających się futurystycznych miast na świecie, z nowoczesnymi drapaczami chmur i rozległą infrastrukturą zawsze był światowym liderem w adaptacji nowej technologii w celu poprawy i ratowania życia ludzkiego, wprowadzenie plecaków Martin Jetpack do naszej floty szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych jest kolejnym przykładem tego, że Dubaj przewodzi światu" - powiedział podpułkownik Ali Almutawa.

 

Plecaki odrzutowe będą zatem wykorzystywane w wielu sytuacjach wymagających szybkiej reakcji. Martin Jetpack to maszyna która umożliwia pionowy start i lądowanie. Jest podobno prosta w obsłudze i stanowi dobrą alternatywę dla helikopterów oraz dronów. Komercyjna wersja tego jetpacka potrafi unieść ładunek o masie maksymalnej 120 kilogramów, umożliwia ponad 30-minutowy lot z prędkością do 74 km/h na wysokości tysiąca metrów.

Martin Jetpack jest pierwszym na świecie komercyjnym plecakiem odrzutowym. Jak czytamy na stronie Martinjetpack.com, urządzenie wciąż jest w fazie rozwoju i nie jest jeszcze dostępne dla wszystkich. Wersja rekreacyjna może pojawić się dopiero za kilka lat i ma kosztować poniżej 150 tysięcy dolarów.

 

 

Źródło: http://www.martinjetpack.com/dubai-civil-defence-signs-agreement-for-jetpacks

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj