Sirolimus może zapewniać długowieczność - lek przywrócił siły witalne starszym psom
Image
Starzenie się jest nieuniknione dla każdego z nas, lecz dzięki medycynie, wkrótce będziemy mogli zahamować, a być może nawet odwrócić ten proces. Okazuje się, że substancje zapewniające długowieczność są w zasięgu ręki - trzeba tylko dobrze poszukać.
Jedną z substancji, która może wydłużyć życie i zapewnić dodatkowe siły witalne, to lek powszechnie stosowany przez ludzi, mający zastosowanie w transplantologii. Z dotychczasowych badań wynika, że sirolimus (rapamycyna) odwraca proces starzenia się u psów, małp i myszy.
Eksperymenty na małpach wykazały, że lek jest bezpieczny, zaś sirolimus, podawany myszom w średnim wieku, pozwolił wydłużyć ich życie nawet o 60%. Substancja była ostatnio podawana dwóm starszym psom, które miały problemy z poruszaniem się. Dzięki tej nietypowej terapii, zwierzęta odzyskały siły do życia i stały się bardzo aktywne.
Zanim sirolimus będzie podawany ludziom jako lek odmładzający, naukowcy mają zamiar prowadzić kolejne badania. Na dzień dzisiejszy znamy niektóre skutki uboczne stosowania tej substancji - może ona wywoływać między innymi nowotwory, cukrzycę i infekcje. Nawet jeśli lek okaże się bezpieczny dla zwierząt nie oznacza to, że człowiek będzie mógł spożywać całe garści tego medykamentu aby odwrócić proces starzenia.
- Dodaj komentarz
- 2934 odsłon
drogi Johny - rapamycyna
drogi Johny - rapamycyna czyli toksyna pewnego grzybka z RapaNui ma jedną kolosalną wadę - całkowicie wyłącza reakcje obronne immunologii (dlatego używana jest w transplantologii).
Organizm bez immunologii jest ...martwy z założenia. Uwierz na słowo :-)
Czytałem gdzieś na ten temat.
Dodane przez X (niezweryfikowany) w odpowiedzi na drogi Johny - rapamycyna
Czytałem gdzieś na ten temat. Swoją drogą, dlaczego tworzą lek zapewniający długowieczność, który jest szkodliwy dla zdrowia? Co to będzie za życie?
on nie zapewnia
Dodane przez John Moll (niezweryfikowany) w odpowiedzi na Czytałem gdzieś na ten temat.
on nie zapewnia długowieczności lecz zwyczajnie blokuje podziały komorkowe w szpiku i układzie odpornościowym (czym go de facto wyłącza, bo układ uczy się poprzez wbudowanie info do swoich nowych komorek). Eksperyment się udał, bo w sensie skali czasu myszy i psy żyja krotko, więc patogeny nie zdążą zdegradować ciała, a blokada podziałów daje pozór dłuższego życia.
Tak więc w żadnym wypadku nie daje długowieczności lecz "zamraża komorki" i wywoluje ekspozycje na wszelkie patogeny. Rapamycyna nie jest i nigdy nie będzie lekiem. Jest jedną z najsilniejszych toksyn obezwładniających immunologię.
W przypadku ludzi nie da sie jej zastosować jako panaceum na śmierć.
Więc chcą ludzi zwyczajnie
Dodane przez X (niezweryfikowany) w odpowiedzi na on nie zapewnia
Więc chcą ludzi zwyczajnie udupić.
"Sirolimus może zapewniać
"Sirolimus może zapewniać długowieczność" A wydawało mi się, że mamy odwrotny problem? Ten problem to przeludnienie. Powoduje ono ciągła intensyfikację produkcji rolnej, brak istotnych mikroelementów w glebie, zanieczyszczenie środowiska, co w połączeniu z bezmyślną konsumpcją spowoduje, że nie będzie możliwa dotychczasowa długość zycia. Wierzę, że pod koniec XXI wieku będzie nas mniej, bo natura poradzi sobie z gradacją szkodnika, jakim jest człowiek. Powoli zaczynamy żyć jak brojlery na farmie.
Dodaj komentarz