Singapur pierwszym krajem na świecie, który wprowadził autonomiczne taksówki

Kategorie: 

Źródło: nuTonomy
W ostatnich latach coraz więcej mówi się o samojeżdżących samochodach, które mają być o wiele bezpieczniejsze od tych tradycyjnych. Pierwsze takie autonomiczne pojazdy zostały właśnie włączone do ruchu ulicznego nie w Stanach Zjednoczonych, Japonii czy w Wielkiej Brytanii, a w Singapurze.

 

 

Firma nuTonomy jest odpowiedzialna za wniesienie technologii w życie codzienne Singapurczyków. Na obecnym etapie, samojeżdżące taksówki przewożą swoich pasażerów zupełnie za darmo. Jednak na dzień dzisiejszy, pojazdów jest niewiele i operują one na dość małym terenie. Specjalnie dla tych pojazdów wyznaczono tereny, które funkcjonują niczym przystanki autobusowe.

 

Technologia jest obecnie w fazie testów. Taksówki są co prawda autonomiczne, lecz w każdym pojeździe przebywa kierowca, który w razie konieczności może przejąć kontrolę nad maszyną. Towarzyszy mu również druga osoba, która nieustannie sprawdza prawidłowość działania wszystkich systemów a także zadowolenie pasażerów.

 

NuTonomy planuje z czasem zwiększyć liczbę autonomicznych taksówek oraz "przystanków", co oznacza, że w przyszłości technologia ta będzie funkcjonowała na znacznie większym terenie. Do 2018 roku, usługa ta ma być dostępna na terenie całego państwa. Warto dodać, że działalność firmy nie ogranicza się tylko do tego jednego kraju - w Stanach Zjednoczonych pojawią się podobne pojazdy, gdy odpowiednie urzędy zatwierdzą możliwość testowania tej technologii na ulicach miast.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj