SanDisk przedstawił nową kartę microSD o rekordowej pojemności 400 GB

Kategorie: 

Źródło: SanDisk

W świecie, w którym produkuje się coraz większe ilości danych cyfrowych, potrzebne są odpowiednio szybkie i pojemne nośniki. Dlatego SanDisk zaprezentował niedawno nową kartę pamięci microSD o rekordowej pojemności 400 GB.

 

Amerykańska korporacja SanDisk, która należy do Western Digital Corporation, ujawniła światu nową kartę microSD na targach IFA 2017 (Internationale Funkausstellung) w Berlinie. 400GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I to najpojemniejsza jak dotąd karta microSD, przeznaczona dla urządzeń mobilnych.

Firma SanDisk twierdzi, że na jej nowej karcie zmieści się 40-godzinne nagranie w jakości Full HD. Nośnik danych charakteryzuje się również bardzo szybkim transferem danych, który wynosi do 100 MB/s. Twórcy obliczyli, że pozwala to na przesłanie do 1200 zdjęć w ciągu minuty.

 

400GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I posiada dwukrotnie większą pojemność od swojego poprzednika, 200GB SanDisk Ultra microSDXC, który pojawił się na rynku 2 lata temu. Jednak obie karty posiadają identyczne rozmiary. Najnowszy wynalazek SanDisk można kupić za 250 dolarów, tj. około 900 złotych i otrzymamy na niego 10 lat gwarancji.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj