Samsung zaprezentował rewolucyjne wyświetlacze OLED - inteligentne lustra

Kategorie: 

Lustrzany ekran OLED - źródło: Samsung
Podczas wydarzenia Retail Asia Expo 2015, południowokoreańska korporacja Samsung przedstawiła światu swoje nowe wyświetlacze OLED. Wśród nich znajdują się transparentne oraz zupełnie nowe ekrany, określane jako inteligentne lustra.

 

Transparentne ekrany OLED potrafią wyświetlać obraz a jednocześnie są przeźroczyste. Firma Samsung zaprezentowała 55-calowe urządzenie, które posiada lepsze właściwości i specyfikację od tego typu ekranów dostępnych obecnie na rynku. Wyświetlacze transparentne w rzeczywistości nie są nowe i pojawiały się już kilka lat temu.

Transparentny ekran OLED - źródło: Samsung

Koncern z Korei Południowej zaprezentował również pierwszy ekran, który nie tylko wyświetla obraz ale funkcjonuje też niczym lustro. Samsung nie wyjaśnił, kiedy nowe wyświetlacze tej firmy trafią do konsumentów, jeśli w ogóle do tego dojdzie w najbliższym czasie, lecz "lustrzane" wyświetlacze OLED w pierwszej kolejności mogą trafić do sklepów np. z odzieżą czy biżuterią. Klienci, zanim zdecydują się na zakup nowych spodni, będą mogli zobaczyć się w tym inteligentnym lustrze, zupełnie tak jakby przymierzali nową odzież.

 

 

Źródło: http://www.businesswire.com/news/home/20150609006775/en/Samsung-Display-Introduces-Mirror-Transparent-OLED-Display#.VXmKofntmkp

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj