Samsung zademontrował wyginany i rozciągliwy ekran OLED nowej generacji

Kategorie: 

Źródło: Samsung

Południowokoreańska korporacja Samsung aktywnie rozwija swoje giętkie ekrany, aby w przyszłości wprowadzić w pełni wyginane niczym gazeta smartfony i tablety. Jej najnowsze dzieło wskazuje na wyraźny postęp w elektronice.

 

Na targach Society for Information Display 2017 w Los Angeles, Samsung przedstawił nowy elastyczny ekran typu OLED o przekątnej 9,1 cala. Prototyp potrafi przyjmować różne kształty i można go nawet rozciągać w dowolnym kierunku na 12 milimetrów.

Źródło: Samsung

Ekran funkcjonuje prawidłowo nawet przy wyginaniu czy rozciąganiu, lecz tylko do pewnej granicy. Mimo tego Samsung i tak osiągnął sukces, ponieważ obecne ekrany OLED można rozciągać tylko w jednym kierunku. To sugeruje, że wyświetlacz powinien być bardziej wytrzymały na uszkodzenia.

 

Firma wskazuje, że jej ekran nowej generacji posiada praktycznie nieograniczoną liczbę zastosowań. Może znaleźć się w samochodach, w odzieży, może stanowić część tzw. internetu rzeczy, lub po prostu pojawić się w smartfonie.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika suawco

Po co wyginać tablet?? Niezłe

Po co wyginać tablet?? Niezłe osiągnięcie, tylko na co komu wyginać czy rozciągać tablet, laptop czy smartfon??? Raczej mało-praktyczne, żeby nie powiedzieć niewygodne Smile Może są jakieś sensowne zastosowania elastycznego ekranu?

Portret użytkownika r.abin

Zważ, że piłka się odkształca

Zważ, że piłka się odkształca uderzając w kamień - i odbija się (bez widocznego uszkodzenia). Dlaczego tylko (tego tableta) nie rzucili na kamień - oto jest pytanie. Prawdopodobnie da się odkształcać statycznie - a dynamicznie nie.

Skomentuj