Samsung rozpoczął w Argentynie testy swoich "przezroczystych" ciężarówek

Kategorie: 

Źródło: Samsung

Wyprzedzanie ciężarówek lub jakichkolwiek pojazdów bywa nieraz bardzo niebezpieczne. Dlatego znana na całym świecie firma z Korei Południowej chce rozwiązać ten problem i jednocześnie ograniczyć liczbę wypadków samochodowych, wprowadzając tzw. transparentne ciężarówki.

 

Technologia opracowana przez korporację Samsung jest właściwie banalnie prosta ale może okazać się zarazem niezwykle skuteczna. Jej działanie polega na tym, że umieszczona z przodu ciężarówki kamera rejestruje jezdnię i przekazuje obraz w czasie rzeczywistym na wielki ekran, który składa się z czterech wyświetlaczy przymocowanych do tylniej części pojazdu.

Źródło: Samsung

Takie rozwiązanie posiada oczywiste zalety - kierowcy samochodów mogą spojrzeć na ten ekran i dowiedzą się czy wymijanie ciężarówki w danym momencie jest bezpieczne. Wyświetlacze są odporne na każde warunki pogodowe i będą działać również w nocy.

Źródło: Samsung

Samsung rozpoczął właśnie testy pilotażowe w Argentynie w mieście La Plata i potrwają one 4 miesiące. Lokalizację wybrano ze względu na zbyt dużą ilość wypadków drogowych w tym regionie. Technologia ta będzie miała właśnie ograniczyć ryzyko wypadku do minimum. Południowokoreańska firma już najbliższej przyszłości chce udostępnić swoją technologię na cały świat.

 

 

Źródło: http://www.gizmag.com/samsung-safety-truck-argentina/41660/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Michał

Świetny pomysł. Jednym z

Świetny pomysł. Jednym z kilku minusów jest to, że przy złej i deszczowej pogodzie monitory takie szybko się zabrudzą, na dodatek obraz nie może być wyświetlany w centralnej części monitorów, jak widać na załączonych zdjęcia właśnie tam wypada miejśce najbardziej newralgiczne, nie widac dokładnie czy coś jedzie czy nie. Sam pomysł świetny i gidny uwagi. Oby się sprawdził i pomagał kierowcą. 
 
Pozdrawiam, Michał. 

Skomentuj