Samsung posiada „niezniszczalny” giętki ekran, który znajdzie się w przyszłych smartfonach

Kategorie: 

Źródło: Samsung

Już od co najmniej kilku lat czekamy aż pierwsze giętkie smartfony pojawią się w sklepach. Jednak wyginane ekrany staną się dostępne dopiero wtedy, gdy będą wykazywać się odpowiednią wytrzymałością. Nie może być tak, że po kilkudziesięciu czy kilkuset wygięciach, ekran zepsuje się i nie będzie się nadawał do użytku. Tak się składa, że Samsung właśnie wszedł w posiadanie „niezniszczalnego” ekranu, który pojawi się w przyszłych urządzeniach elektronicznych.

 

Nowy wyświetlacz OLED tej południowokoreańskiej korporacji okazał się na tyle wytrzymały, że otrzymał specjalny certyfikat od amerykańskiej firmy Underwriters Laboratories, która zajmuje się przeprowadzaniem testów bezpieczeństwa. Oznacza to, że ekran nadaje się do użytku w elektronice.

 

Wyginany wyświetlacz Samsunga posiada wbudowaną przezroczystą plastikową osłonę, która posiada właściwości szkła i jednocześnie zachowuje swoją giętkość. Urządzenie przeszło przez rygorystyczne testy, podczas których zrzucano je 26 razy z wysokości 120 cm i poddano je skrajnie wysokim i niskim temperaturom, od 71 do -32 stopni Celsjusza. Na końcu okazało się, że ekran OLED wciąż funkcjonuje normalnie i nie doznał żadnych uszkodzeń. Wyświetlacz przetrwał nawet upadek z wysokości 180 cm.

 

Samsung opisuje swój wynalazek jako niezniszczalny i być może coś w tym jest. Ekran OLED z pewnością jest o wiele bardziej wytrzymały od tych, które znajdują się w dzisiejszych smartfonach i nie wymaga żadnych dodatkowych osłon. Samsung zamierza wykorzystać nowy wyświetlacz przede wszystkim w swoich przyszłych smartfonach, ale także w innych urządzeniach elektronicznych – w tabletach, przenośnych konsolach do gier, samochodach i urządzeniach wojskowych. Wciąż nie wiemy jednak kiedy pojawią się te niezniszczalne ekrany OLED i kiedy rozpocznie się ich masowa produkcja.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj