Samsung ostrzega, że telewizory Smart TV mogą rejestrować nasze rozmowy

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Dziś mamy inteligentne telewizory i inne urządzenia, które możemy obsługiwać np. za pomocą naszego głosu. Wystarczy że powiemy odpowiednie słowo a nasz telewizor wykona odpowiednie polecenie. Wydaje się to dla wielu osób wygodne, jednak trzeba przyznać, że telewizory Smart TV są czasami zbyt inteligentne.

 

Znana wszystkim południowokoreańska korporacja Samsung wydała ostrzeżenie, dotyczące naszej polityki prywatności, gdy korzystamy z telewizorów tej firmy. Telewizory Smart TV, jak wspominaliśmy na początku, posiadają technologię rozpoznawania naszego głosu. To właśnie dzięki temu możemy obsługiwać nasze urządzenie bez konieczności używania pilota.

 

Samsung ostrzega wprost abyśmy my, jako użytkownicy telewizorów tej korporacji, nie rozmawiali w obecności tego urządzenia. Dzięki technologii rozpoznawania głosu, telewizor może przechwytywać wszystkie nasze rozmowy a korporacja "może" gromadzić nagrania.

 

"Samsung może zbierać a Twoje urządzenie może przechwytywać polecenia głosowe i teksty związane z nimi, w związku z czym możemy zapewnić Państwu funkcję rozpoznawania głosu oraz ją ocenić i ulepszyć. Proszę pamiętać, że jeśli wypowiadane słowa dotyczą osobistych lub innych poufnych informacji, będą one wśród danych zgromadzonych i przekazanych do osób trzecich poprzez korzystanie z rozpoznawania mowy".

 

Gromadzenie danych w celu poprawienia jakości funkcji rozpoznawania głosu wydaje się czymś normalnym. Jednak jak sami widzimy, telewizory Smart TV są niczym gumowe ucho - są w naszym mieszkaniu, wyglądają niepozornie, korzystamy z dobrodziejstw najnowszych technologii a jednocześnie mogą nas "podsłuchiwać", jak twierdzi sama korporacja. Mamy zatem dwa wyjścia - wyłączyć funkcję rozpoznawania mowy, tak aby telewizor niczego nie rejestrował, lub prowadzić ważne, prywatne dyskusje w innym pomieszczeniu.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Deus

Z tego co da się na tej

Z tego co da się na tej stronie przeczytać, to nie tylko rozpoznawanie mowy, ale także twarzy i gestów. Ponadto może przechowywać informacje o stanie zdrowia (Fitness Services). Pytanie po co komu takie funkcje w telewizorze? Toż to szpieg w domu.

Skomentuj