Samsung opatentował giętki, składany smartfon

Kategorie: 

Źródło: Samsung

Samsung, który przechodzi obecnie kryzys w związku z wybuchającymi smartfonami, otrzymał kilka dni temu patent na wyginający się telefon. Projekt urządzenia wygląda bardzo ciekawie, choć przypomina nieco typowe telefony z klapką.

 

Patent przedstawia smartfon, który może zostać wyposażony w dwa wyświetlacze. Po jego zamknięciu miałby uruchomić się drugi, zewnętrzny ekran. Telefon może więc przypominać odświeżoną wersję Motoroli Razr z tą różnicą, że produkt Samsunga najprawdopodobniej będzie zawierał giętki wyświetlacz OLED.

Powyższa grafika być może nie przedstawia niczego konkretnego, więc warto tu przytoczyć reklamę Samsunga sprzed kilku lat. Na poniższym nagraniu widzimy dwa rodzaje wyginanych urządzeń, które w niedalekiej przyszłości mają pojawić się w sklepach. Niektórzy spekulują, że nowa, giętka elektronika tej południowokoreańskiej firmy ma pojawić się już w 2017 roku.

Patenty na podobne urządzenia składają również takie firmy jak Lenovo czy Apple. Powstają nowe smartfony, które można wygiąć i założyć na rękę niczym zegarek lub takie, które funkcjonują również jako tablet. Przyszły rok, jak wynika z wielu doniesień, ma być wręcz przełomowy.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj