Samsung ogłosił przełom w komercjalizacji grafenu

Kategorie: 

Źródło: James Hedberg/CC
Grafen posiada niesamowite właściwości, co czyni go materiałem idealnie nadającym się do stosowania w elektronice. Korporacja Samsung opracowała właśnie nową metodę syntezy, która znacznie przyspieszy jego komercjalizację.

 

Instytut Zaawansowanych Technologii Samsung (SAIT) we współpracy z koreańskim Uniwersytetem Sungkyungkwan pracował nad metodą, polegającą na syntezie dużych pojedyńczych kryształów na półprzewodniki, co pozwala zachować właściwości mechaniczne i elektryczne materiału. Na podłoże półprzewodnikowe nanosi się kolejno poszczególne warstwy krystalicznego grafenu.

 

Naukowcy ogłosili, że jest to jeden ze znaczących przełomów w badaniach nad grafenem w historii. Spodziewają się przyspieszenia komercjalizacji grafenu, który może odblokować następną erę w konsumenckiej technologii elektronicznej.

 

Korporacja Samsung chce wykorzystać grafen do opracowania elastycznych wyświetlaczy, noszonej technologii i innych urządzeń elektronicznych nowej generacji. Materiał ten jest przede wszystkim bardzo dobrym przewodnikiem ciepła oraz elektryczności i posiada niezwykłą wytrzymałość na rozciąganie. W przyszłości, grafen może posłużyć do opracowania dotykowych wyświetlaczy, zwijanych w rolkę.

 

 

Źródło: http://www.wired.co.uk/news/archive/2014-04/04/samsung-graphene-breakthrough

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj