Samozawiązujące się buty i latająca deskorolka pojawią się już w tym roku

Kategorie: 

Źródło: Kickstarter
W tym roku ludzkość wkroczy w przyszłość, w pewnym sensie oczywiście, za sprawą dwóch wynalazków - samozawiązaujących się butów oraz latających deskorolek, które powinny pojawić się tej jesieni. Technologie te są dobrze znane z filmu "Powrót do Przyszłości 2".

 

Przypomnijmy, że Martin McFly przeniósł się do przyszłości z 1985 do 2015 roku, a dokładniej był to dzień 21 października. W rzeczywistości, dokładnie w ten sam dzień w tym roku ma się pojawić pierwsza na świecie latająca deskorolka, która będzie lewitować nad ziemią dzięki generowanemu polu magnetycznemu.

 

Niestety deskorolka Hendo Hoverboard według dzisiejszych projektów nie wygląda, ani nawet nie funkcjonuje tak jak ta z filmu. Ma dość spore rozmiary jak na deskorolkę a twórcy chcą zbudować dla tej technologii specjalne skateparki, ponieważ nie jest ona w stanie prawidłowo funkcjonować na każdej powierzchni. Możemy jednak mieć pewne nadzieje, gdyż do 21 października pozostało jeszcze sporo czasu, natomiast twórcy chcą jeszcze ulepszyć swój wynalazek. Pozostało więc czekać do jesieni.

Źródło: Nike

 

Tymczasem drugim ciekawym wynalazkiem, rodem z filmu "Powrót do Przyszłości 2" są samozawiązujące się buty. Projektant Tinker Hatfield, który pracuje w firmie Nike powiedział w środę, że jego zespół ciężko pracuje nad tym, aby te wyjątkowe buty ukazały się w tym roku. Dodał również, że do końca roku pozostało ponad 11 miesięcy, więc w przypadku samozawiązujących butów również należy po prostu poczekać.

 

Nie można jednak zapominać o tym, że w filmie "Powrót do Przyszłości 2" pojawiły się również latające samochody. Na dzień dzisiejszy firma AeroMobil zapewnia, że jako pierwsza na świecie wprowadzi tego typu maszyny. Gdyby te wszystkie trzy technologie pojawiły się 21 października tego roku, wszyscy bylibyśmy zaskoczeni. Kto wie - może produkcja "Powrót do Przyszłości 2" okaże się prorocza?

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj