Samochód na wodę Quant e-Sportlimousine osiąga prędkość 350 km/h

Kategorie: 

Źródło: Nano Flowcell AG
Quant e-Sportlimousine to samochód napędzany paliwem w postaci słonej wody. Auto niedawno uzyskało certyfikat do jazdy po drogach Europy a już w niedalekiej przyszłości może trafić na rynek komercyjny.

 

W przeciwieństwie do tradycyjnych maszyn, napędzanych benzyną, Quant e-Sportlimousine wykorzystuje przepływ pierwiastków elektrolitowych opracowanych przez NanoFlowcell. Elementy te są w stanie zapewnić oszałamiającą moc 920 koni (680 kW). W rezultacie samochód na słonej wodzie może rozpędzić się do 100 kilometrów na godzinę w 2,8 sekundy i osiąga prędkość 350 kilometrów na godzinę.

 

E-Sportlimousine opracowała niemiecka firma Quant. Technologia przepływających elementów elektrolitów znana jest od kilku lat, ale dopiero niedawno niektórzy producenci uzyskali pozwolenia na budowę innowacyjnych maszyn, które mogą używać zwykli konsumenci. Samochód jest dużo bardziej wydajny i przyjazny dla środowiska niż tradycyjne pojazdy benzynowe.

 

 

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wideo/samochod-ktory-jako-paliwo-stosuje-slona-wode-jest-w-stanie-jechac-predkoscia-350-kmh

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj