Samochód Kenguru, czyli pojazd stworzony dla niepełnosprawnych

Kategorie: 

Źródło: www.kenguru.com
Samochód przedstawiony na zdjęciu jest chyba pierwszym na świecie pojazdem, w którym nie ma żadnych foteli a kierownica funkcjonuje niczym ta, jaka znajduje się na motocyklach. Firma Kenguru w przyszłym roku rozpocznie sprzedaż tych samochodów, które zostały specjalnie zaprojektowane dla niepełnosprawnych osób.

 

Kenguru (z węgierskiego: Kangur) jest niewielkim, jednoosobowym pojazdem elektrycznym, do którego można wjechać wózkiem inwalidzkim. Z pewnością jest to bardzo dobry pomysł, gdyż osoba niepełnosprawna nie musi przesiadać się ze swojego wózka do fotela w samochodzie, co ma miejsce w zwykłych pojazdach. W przypadku Kenguru, drzwi otwierają się z tyłu a osoba poruszająca się na wózku może prowadzić ten pojazd i nie potrzebuje pomocy drugiej osoby.

 

Samochód potrafi jechać z prędkością maksymalną, wynoszącą 40 km/h i jest w stanie przejechać niemal 100 kilometrów przy ośmiogodzinnym ładowaniu. Szacuje się iż jego cena w przyszłym roku będzie wynosić około 25 tysięcy dolarów. Choć z zewnątrz przypomina on samochód, jego obsługa przypomina jazdę na motocyklu.

 

 

Źródło: www.kenguru.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj