Rzeczywistość rozszerzona może okazać się bardzo przydatna na jezdni

Kategorie: 

www.youtube.com
Wyprzedzanie pojazdów na jezdni, zwłaszcza ciężarówek, jest bardzo niebezpieczne gdy nie wiemy co znajduje się po drugiej stronie. Dzięki systemowi rozszerzonej rzeczywistości możemy uniknąć niepotrzebnych wypadków.

 

W dniach 1-4 października w Australii odbyło się Międzynarodowe Sympozjum Mieszanej i Rozszerzonej Rzeczywistości. Michael Ferreira oraz jego koledzy z Uniwersytetu w Porto zaprojektowali oraz przedstawili system, dzięki któremu będziemy mogli zobaczyć co znajduje się po drugiej stronie ciężarówki a co za tym idzie - będziemy wiedzieli czy możemy ją bezpiecznie wyprzedzić.

System wykorzystuje nagranie z kamery umieszczonej w ciężarówce, która znajduje się przed nami a następnie zastępuje tył tego pojazdu samym nagraniem. Ciężarówka staje się jakby przeźroczysta a kierowca wie co znajduje się po drugiej stronie patrząc na wyświetlacz, znajdujący się przed naszym okiem.

 

Obraz pojawia się z opóźnieniem wynoszącym 200 milisekund. Hannes Kaufmann z Vienna University of Technology w Austrii uważa jednak, że ten wynalazek może okazać się niebezpieczny, gdy obraz po prostu zatnie się a kierowca będzie otrzymywał nieprawidłowe dane.

 

 

Źródło: http://ismar.vgtc.org/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj