Rozpoczęła się sprzedaż drukarki 3D, produkującej każdy rodzaj żywności

Kategorie: 

Źródło: Kickstarter
Firma Natural Machines rozpoczęła sprzedaż drukarek 3D "Foodini", które mogą wyprodukować każdy rodzaj żywności. Co więcej, w odróżnieniu od dotychczasowych drukarek 3D, korzystanie z tego urządzenia nie wymaga zakupu "specjalnych proszków".

 

Drukarka 3D "Foodini" pozwala na tworzenie żywności przy wykorzystaniu naturalnych, pełnowartościowych składników. Urządzenie pomoże nam w wielu czynnościach, przykładowo upiec ciasteczka w wybranym przez nas kształcie lub uformować ravioli.

 

Zasada działania tej drukarki jest prosta. Najpierw przygotowujemy wybrane składniki tak, aby można było je umieścić w specjalnych kapsułach, które wkładamy następnie do urządzenia. Potem uruchamiamy proces drukowania a gdy ten się zakończy, możemy ewentualnie wybrać, czy produkt ma zostać jeszcze upieczony.

 

Obsługa tej drukarki i wybieranie różnych opcji drukowania jest możliwe dzięki ekranowi dotykowemu. Co więcej, wbudowane w urządzeniu Wi-Fi umożliwia podłączenie go do Internetu, gdzie możemy wyszukać i wybrać przepis. "Foodini" można zamówić na stronie Kickstarter za cenę 999 dolarów.

 

 

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/456763017/designed-for-healthy-eating-foodini-a-3d-food-prin

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj