Rosyjskie okręty podwodne piątej generacji będą wyposażone w roboty i drony podwodne

Kategorie: 

Rosyjski okręt podwodny K-329 Siewierodwińsk projektu 885 - źródło: Creative Commons/Kremlin.ru
Światowe mocarstwa zbroją się na potęgę - powstają bezzałogowe maszyny lądowe, powietrzne i podwodne, wdrażana jest broń laserowa, która znana nam była dotychczas jedynie z filmów SF, oraz trwają prace nad robotami, które mogłyby w przyszłości zastąpić żołnierzy. Intensywne zbrojenia mają miejsce we wszystkich krajach, które chcą pozostać militarną potęgą i chcą posiadać broń, zdolną do odstraszania swoich potencjalnych przeciwników.

 

Jak donosi agencja RIA Novosti, przyszłe wielozadaniowe okręty podwodne typu Jasień, oprócz broni konwencjonalnej, będą wyposażone również w drony podwodne oraz roboty. Zastępca dyrektora generalnego biura konstrukcyjnego Małachit, Nikołaj Nowosiołow wyjaśnia, że podwodne bezzałogowce mogą np. zmylić przeciwnika co do prawdziwej lokalizacji okrętu podwodnego, lub ułatwić jego ucieczkę.

 

Oprócz robotów i dronów podwodnych, okręty podwodne piątej generacji będą posiadały w swoim wyposażeniu rakiety, rakiety torpedowe, torpedy oraz miny. Rosyjska marynarka wojenna ma otrzymać nową technologię do 2020 roku.

 

 

Źródło: http://www.themoscowtimes.com/business/article/russia-plans-to-put-drones-and-robots-on-new-nuclear-subs/513329.html

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj