Rosyjski robot FEDOR nauczył się strzelać z dwóch pistoletów jednocześnie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Rozwijany przez rosyjską firmę Android Technics oraz wojskową agencję badawczą Advanced Research Fund robot FEDOR posiada wiele niebywałych umiejętności. Humanoid nauczył się celnie strzelać z dwóch pistoletów jednocześnie.

 

FEDOR (Final Experimental Demonstration Object Research) to zaawansowany projekt robota humanoidalnego, który rozwijany jest od 2014 roku. Maszyna nauczyła się obsługiwać różne narzędzia (w tym piły i spawarki), prowadzić samochody i inne pojazdy, otwierać drzwi i używać kluczy oraz gasić pożary.

 

W ostatnim czasie FEDOR wykazał się na strzelnicy, trzymając dwa pistolety jednocześnie niczym rewolwerowiec. To wywołało obawy co do możliwego wykorzystania maszyny w misjach bojowych.

 

Naukowcy początkowo chcieli aby humanoid mógł zajmować się ratowaniem życia ludzkiego lub wykonywać zadania niebezpieczne dla człowieka. Choć faktycznie dyskutowano już nad jego militarnym zastosowaniem twórcy znaleźli dla niego inne zajęcie - w 2021 roku, FEDOR ma pojawić się na nowym statku kosmicznym "Federacja", gdzie będzie współpracował z ludźmi. Naukowcy wyjaśnili, że nauka strzelania z broni palnej odbywała się w ramach rozwoju sztucznej inteligencji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj