Rosyjski miliarder kupił nagrodę Nobla i oddał ją właścicielowi

Kategorie: 

Źródło: en.wikipedia.org
Prawdopodobnie nikt z nas nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji. Nagroda Nobla została kupiona przez rosyjskiego miliardera za ponad 4,7 miliona dolarów, która następnie trafiła z powrotem do rąk właściciela.

 

James Watson postanowił wcześniej sprzedać na aukcji swoją nagrodę Nobla - złoty medal, na którym zarobił kilka milionów dolarów. Pieniądze chciał przeznaczyć na różne instytucje i liczył również na zarobek. Jednak jak twierdził sam naukowiec, najważniejsze było dla niego "odzyskanie twarzy" po wypowiedzi z 2007 roku, która wywołała ogromne oburzenie.

 

Początkowo pojawiła się informacja o zakupie nagrody przez anonimową osobę. Jak się właśnie dowiadujemy, nabywcą złotego medalu był rosyjski miliarder Alisher Usmanov, który postanowił oddać nagrodę Watsonowi. Oświadczył również, że sytuacja w której wybitny naukowiec musi sprzedać swój medal odzwierciedlający jego osiągnięcia, jest nie do przyjęcia, natomiast James Watson jest jednym z najlepszych biologów w historii ludzkości a nagroda za odkrycie struktury DNA musi należeć do niego.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj