Rosyjski inwestor może sfinansować budowę Hyperloop w Rosji

Kategorie: 

Źródło: HTT/JumpStartFund/Omegabyte

Kolejne kraje zaczynają interesować się technologią Hyperloop. Jest to naddźwiękowy transport którego koncepcja powstała z inicjatywy Elona Muska. Amerykański koncern Hyperloop Transportation Technologies (HTT) negocjuje z rosyjskim inwestorem w sprawie sfinansowania budowy tej nowoczesnej kolejki.

 

Dyrektor operacyjny HTT Bibop Gresta powiedział stacji Russia Today podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, że obecnie trwają rozmowy na temat możliwej współpracy. Pewien rosyjski inwestor, którego nazwiska nie podano, może sfinansować budowę Hyperloop w Rosji. Istnieje prawdopodobieństwo, że rosyjski rząd również zainteresuje się tym projektem.

 

Inżynierowie z koncernu HTT opracowali ostatnio kapsułę zdolną do pomieszczenia co najmniej 28 osób, które będzie można przetransportować na duże dystanse. System pozwala kapsułom opuszczać stację co 30 sekund. Gresta wskazuje, że Hyperloop jest 10 razy tańszy od innych środków transportu dzięki zastosowaniu energii odnawialnej, dlatego jego zdaniem warto zainwestować w projekt właśnie w Rosji, która jest największym krajem na świecie.

 

Oszacowano, że podróż z Moskwy do Petersburga potrwałaby tylko 35 minut. Szczegóły jak na razie pozostają tajne. Technologią Hyperloop zainteresowani są również polscy inżynierowie z Hyper Poland którzy obliczyli, że dzięki tej nowoczesnej kolejne przedostaniemy się z Gdańska do Krakowa w ponad pół godziny. Zespół z naszego kraju zbiera obecnie fundusze które pozwolą stworzyć prototyp Hyperloop. Jak dotąd udało im się uzbierać niemal 35 tysięcy złotych, co jest sporym sukcesem.

 

 

Źródło: https://www.rt.com/news/329963-russia-hyperloop-investor-talks/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj