Rosyjski czołg T-14 Armata będzie w pełni autonomiczną maszyną bojową

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
W dzisiejszych czasach światowe mocarstwa kładą coraz większy nacisk na autonomizację. Chodzi o to aby maszyny same podejmowały decyzje, dzięki czemu będą szybciej reagować w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Twórcy rosyjskiego czołgu piątej generacji T-14 Armata powiadomili, że ich pojazd będzie w przyszłości w pełni zautonomizowany.

 

Przypomnijmy, że T-14 Armata został zaprojektowany i zbudowany w zakładach UralWagonZawod i jest postrzegany jako jeden z najbardziej śmiercionośnych czołgów na świecie. Maszynę wyposażono w armatę kalibru 125 mm. Prace nad projektem trwały 5 lat, natomiast do 2020 roku rosyjska armia ma otrzymać 2,300 egzemplarzy tego czołgu.

Źródło: YouTube

Główny projektant Armaty Andrey Terlikov uważa, że przyszłość należy do bezzałogowych maszyn bojowych. Jego zdaniem już w niedalekiej przyszłości pojawią się autonomiczne wersje czołgu T-14 Armata, które będą wymagały jedynie niewielkiego wsparcia ze strony człowieka i będzie można je obsługiwać zdalnie. Przyjdzie taki czas, że wszystkie maszyny lądowe, podobnie jak dzisiejsze drony, będą obsługiwane przez operatorów z odległych baz wojskowych.

 

 

Źródło: http://www.rt.com/news/314963-armata-autonomous-combat-system/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj