Rosja opracowała potężną broń mikrofalową

Kategorie: 

Źródło: Internet
Rosyjscy naukowcy opracowali nowatorskie działo mikrofalowe, które może być montowane na przykład na zestawach antyrakietowych typu BUK, znanych nam z wojny ukraińskiej. Nowoczesna technologia stworzona w ramach rosyjskiego koncernu zbrojeniowego "Ростех" to działo mikrofalowe emitujące bardzo wysokie częstotliwości.

 

Działo jest w stanie zneutralizować elektronikę i łączność radiową samolotów, bezzałogowców i sterowanych głowic. Kluczem działania urządzenia jest złożone promieniowanie mikrofalowe, którego wzorzec stworzyli eksperci z Moskiewskiego Instytutu Inżynierii Radiowej. Testy wykazały, że opracowane przez nich działo mikrofalowe jest w stanie stłumić i zniszczyć sprzęt elektroniczny nisko latających obiektów zdolnych do ataku za pomocą broni precyzyjnej, czyli na przykład rakiet kierowanych.

Działo mikrofalowe emituje promieniowanie, które omiata niebo wiązką, dlatego do skutecznego działania konieczne jest i tak zautomatyzowane nią kierowanie, co jest kluczowe zwłaszcza dla celów szybko poruszających się. Dane techniczne urządzenia z oczywistych powodów, nie zostały ujawnione. Wiadomo jednak, że zakres jego działania to nie więcej niż 10 kilometrów. Nad podobną technologią od lat pracują specjaliści izraelscy, amerykańscy i brytyjscy, ale działo rosyjskie jest pierwszym, o którym poinformowano publicznie.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu: Zmianynaziemi.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj