Rok 2015 będzie pod znakiem robotów domowych i drukarek 3D

Kategorie: 

Robot Pepper - źródło: Softbank
Jak przewiduje brytyjski futurolog dr James Bellini, technologia jest już na bardzo wysokim poziomie a w przyszłym roku spodziewać się można ogromnego zainteresowania inteligentnymi urządzeniami. Natomiast urządzenia, takie jak telewizory czy telefony stacjonarne, zaczną powoli odchodzić w niepamięć.

 

O robotach i drukarkach 3D słyszymy coraz częściej a technologie tego typu posiadają coraz więcej możliwości. Jeszcze parę lat temu mało kto wyobrażał sobie maszynę, która sprzątałaby nasze mieszkanie, czy urządzenie, które stworzy dla nas niemal każdy obiekt. Teraz jest to już jak najbardziej możliwe i właśnie w takim kierunku będzie zmierzała ludzkość.

 

Dr James Bellini uważa, że w przyszłym roku nie tylko roboty domowe i drukarki 3D staną się niezwykle popularne. Wspomniał on również o ładowarkach słonecznych i inteligentnych urządzeniach obsługiwanych za pomocą telefonu komórkowego, np. inteligentny termostat czy czujnik dymu.

 

Warto również wspomnieć o technologii, o której wciąż nie wszyscy jeszcze słyszeli. Mowa jest o tzw. internecie rzeczy. W ramach tego systemu, wszystkie urządzenia jakie posiadamy w domu mogą zostać wyposażone w specjalne chipy. Może to być lodówka, pralka, telewizor itp. Dzięki tym chipom, nasze urządzenia będą mogły komunikować się między sobą oraz przesyłać informacje na nasz telefon, komputer czy tablet, skąd będziemy mogli wszystkim zarządzać.

 

Wszystko wskazuje na to, że zmierzamy właśnie do takiej przyszłości, w której dominować będą inteligentne urządzenia. Nasze domy staną się w pełni cyfrowe - oczywiście wszystko to będzie mieć również swoją cenę, co spowoduje iż nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na nowe technologie.

 

 

Na podstawie: Dailymail.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj