Roboty mogą być pierwszym inteligentnym życiem jakie napotkamy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Naukowcy poszukują inteligentnego życia daleko poza naszym Układem Słonecznym. Niektórzy jednak uważają, że "obcych" możemy odnaleźć na naszej planecie. Mowa tu jest o inteligentnym, niebiologicznym życiu - o maszynach wyposażonych w sztuczną inteligencję.

 

Jak wiadomo, uczeni pracują nad sztuczną inteligencją i chcą aby była na odpowiednio wysokim poziomie i mogła nawet dorównać człowiekowi. Niektórym wydaje się to nieprawdopodobne aby roboty mogły myśleć i analizować tak jak ludzie, jednak specjaliści są pewni, że nauka jest w stanie to osiągnąć.

 

Dr Susan Schneider z University of Connecticut również uważa, że ludzkość pracując nad sztuczną inteligencją może stworzyć niebiologiczne i inteligentne życie. Jej zdaniem roboty mogą być również pierwszym inteligentnym życiem, z jakim będziemy mogli się skontaktować i porozumieć.

 

Naukowiec kontynuuje stwierdzając iż obecnie dokonywane są znaczne postępy w pracach nad sztuczną inteligencją a za jakieś 50 lat może ona nawet przewyższyć nas w myśleniu. Ludzkość kontaktując się i żyjąc z inną inteligentą formą życia może bardziej się do niej upodobnić.

 

Dziś, nasza cywilizacja coraz bardziej polega na komputerach a automatyzacja pomaga nam w życiu codziennym. Ludzkość korzysta z nowych osiągnięć np. w medycynie (protezy dające zmysł dotyku, implanty wszczepiane do organizmu, elektroniczne tatuaże) a jak twierdzą niektórzy naukowcy, powoli zaczynamy wchodzić w erę cyborgów.

 

Susan Schneider twierdzi że dzisiejsze komputery, robotyka, automatyzacja i autonomizacja oraz powstające nowe technologie to znak, że zmierzamy właśnie w tym kierunku. Kiedyś prawdopodobnie przyjdzie nam żyć z inteligentnymi maszynami a człowiek mógłby nawet pełnić rolę podrzędną.

 

 

Na podstawie: Dailymail.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj