Roboty które perfekcyjnie naśladują mimikę twarzy człowieka

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Amerykańska firma Hanson Robotics słynie z produkcji inteligentnego oprogramowania i robotów, które z wyglądu bardzo przypominają człowieka - potrafią odpowiadać na pytania i realistycznie reagować na różne sytuacje. Jeden z humanoidów został niedawno zaprezentowany w Hong Kongu na wystawie elektroniki AsiaWorld Expo.

 

Robot Han (zdjęcie na górze) zachowuje się niczym człowiek. Twórcy zadbali o każdy szczegół - skóra jest bardzo realistyczna i posiada zmarszczki. Oczywiście gdy maszyna rusza ustami, oczami i głową od razu widać, że mamy do czynienia tylko z robotem, choć specjaliści i tak dokonali znacznych postępów a z czasem te różnice będą prawdopodobnie coraz słabiej dostrzegalne.

Robot ten potrafi rozpoznawać i odpowiednio reagować na mimikę twarzy człowieka, zachowując się przy tym bardzo naturalnie, co widać na powyższym nagraniu. Firma Hanson Robotics posiada na swoim koncie wiele innych humanoidów, które wyglądają równie realistycznie. Jednym z nich jest robot Bina-48 o którym pisaliśmy prawie trzy miesiące temu na łamach tego portalu.

Źródło: Hanson Robotics

Trzecim robotem, który opracowywany jest już od lat, to Diego-san. Z twarzy przypomina on małe dziecko a jego oprogramowanie pozwala mu dodatkowo uczyć się od ludzi. Również w tym przypadku humanoid idealnie naśladuje mimikę twarzy człowieka - uśmiecha się, jest smutny, wystraszony lub zły.

Ostatnią maszyną, o której moim zdaniem warto wspomnieć, to Albert Einstein Hubo a jego nazwa mówi już sama za siebie. Ten robot jest unikalny na swój sposób - przypomina znanego nam naukowca, jego głowa jest napędzana wyłącznie bateriami a po zamontowaniu jej do ciała robota potrafi samodzielnie chodzić.

 

 

Więcej: http://www.hansonrobotics.com/

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj