Robot Hadrian potrafi zbudować dom w ciągu dwóch dni

Kategorie: 

Źródło: PerthNow
Jak wiadomo, maszyny idealnie nadają się do prac fizycznych i być może wkrótce to właśnie one będą budować domy dla ludzi. Robot Hadrian robi to z niezwykłą dokładnością i jest szybszy od człowieka.

 

Inżynier z Australii Mark Pivac skonstruował w pełni automatycznego robota-murarza, który potrafi układać cegły tak dobrze jak człowiek. Jednak jego wynalazek, w przeciwieństwie do ludzi, może pracować przez całą dobę bez przerwy. W ciągu jednej godziny może położyć aż tysiąc cegieł, więc postawienie domu zajmie mu tylko dwa dni.

Źródło: PerthNow

Robot Hadrian układa cegły korzystając z mechanicznego ramienia o długości 28 metrów. Zanim jednak maszyna zabiera się do pracy, system określa położenie każdej cegły korzystając z trójwymiarowego projektu CAD. Mark Pivac rozpoczął prace nad projektem "Hadriana" 10 lat temu. Dziś jego technologia może doprowadzić do rewolucji w budownictwie - jak powiedział twórca, średni wiek murarzy w Australii wciąż idzie w górę a młodzi ludzie nie są zainteresowani tym zawodem.

 

 

Źródło: http://www.perthnow.com.au/realestate/news/robot-brickie-perth-engineer-invents-worlds-first-robotic-bricklayer/story-fnhlgriw-1227414734482

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj