Rewolucyjna metoda druku 3D pozwala tworzyć obiekty 100 razy szybciej niż dotychczas

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Firma Carbon 3D przedstawiła światu zupełnie nową technikę, która zrewolucjonizuje drukowanie przedmiotów w drukarce 3D. Wszystko to za sprawą technologii CLIP, czyli interfejsu ciągłej produkcji płynnej.

 

Tworzenie obiektów za pomocą wspomianej metody jest znacznie lepsze od stosowanych obecnie na rynku drukarek 3D - jest lepsza i to pod każdym względem. Według firmy Carbon 3D, przedmioty powstają od 25 do nawet 100 razy szybciej i są jednocześnie znacznie bardziej wytrzymałe. Dodatkowo, nowa technika pozwala wykorzystywać szeroki zakres materiałów. Cały proces durkowania przedstawiony na poniższym nagraniu potrwał tylko 6 i pół minuty. 

Przedmioty kształtowane są w żywicy przy zastosowaniu tlenu i światła ultrafioletowego. Dzięki odpowiednim proporcjom tych dwóch składników, obiekt nabiera kształtów i wynurza się z cieczy. Twórcy mówią, że dopiero teraz możemy tak naprawdę mówić o drukowaniu w trzech wymiarach, ponieważ tradycyjne metody tworzą obiekty warstwa po warstwie w dwóch wymiarach.

Nowa metoda sprawi, że druk 3D stanie się zapewne jeszcze bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem jeśli chodzi o produkcję przedmiotów i części na skalę przemysłową. Carbon 3D, dzięki technologii CLIP, prześcignęła wszystkie firmy specjalizujące się w drukowaniu 3D.

 

 

Więcej: Carbon3d.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Skomentuj