Z raportu IPCC wynika, że działalność człowieka spowodowała globalne ocieplenie

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Jak niedawno informowaliśmy, raport Międzynarodowego Panelu ds. Zmian Klimatu głosi iż tylko geoinżynieria może powstrzymać postępujące zmiany klimatu. Co więcej, okazuje się również że globalne ocieplenie zostało spowodowane działalnością człowieka. Naukowcy twierdzą, że są co do tego pewni na 95%.

 

Uczeni opłacani przez tę organizację ustalili dokładnie to czego od nich oczekiwano. Stwierdzono, że znaleziono wystarczającą ilość "przekonujących dowodów fizycznych", że globalne ocieplenie istnieje i jest obecne do teraz. Trudno to traktować inaczej niż próba przeciwdziałania rozprzestrzeniającej się wiedzy odnośnie tego, że od 15 lat temperatura na Ziemi nie ulega znaczącym zmianom.

 

Naukowcy z IPCC twierdzą, że ta chwilowa pauza w ociepleniu jest zbyt mała, aby traktować ją jako długoterminowy trend. Trudno nie odnieść wrażenia, że najnowszy raport to raczej dokument stanowiący element polityki niż nauki. Wielu uznanych ekspertów otwarcie krytykuje traktowany jak aksjomat wpływ człowieka na zmiany klimatu. Naukowcy ci twierdzą, że zmiany klimatu cechują się naturalną zmiennością, a ich czynnikiem dominującym są zmiany aktywności słonecznej.

 

Przemysł polegający na metodycznym narzucaniu irracjonalnych ograniczeń emisyjnych to nic innego jak maszynka do zarabiania pieniędzy. Przemysł globalnego ocieplenia wspierany jest przez niektóre tylko kraje. Postępujące okradanie obywateli niektórych państw, w imię ratowania planety, to dla tych ludzi priorytet. Jeśli pojawiają się fakty świadczące o fałszowaniu danych przez IPCC ( łynna afera Climate Gate) to po prostu przemilcza się to udając, że tematu nie ma.

 

W pierwszym raporcie IPCC twierdzono, że prawdopodobieństwo antropogenicznego globalnego ocieplenia to 66% w 2007 roku stwierdzono już 90% a dzisiejszy raport stwierdza, że jest to możliwe w 95%. Problem jednak polega na tym, że wyższe podatki, na przykład w cenie energii elektrycznej, zapłacimy na 100% i nikt tych pieniędzy nie zwróci, gdy nagle okaże się, że na Ziemi zrobi się po prostu zimniej, a wskazuje na to niemrawa aktywność słoneczna.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj