Przyszłe zabójcze fale upałów w Wielkiej Brytanii spowodują kilkakrotnie więcej zgonów

Kategorie: 

www.sxc.hu
Z przeprowadzonych badań wynika, że w połowie obecnego wieku Anglia i Walia doświadczą znacznie wyższych temperatur ze względu na zmiany klimatu oraz stale rosnącą populację. Co za tym idzie, ludzie żyjący na tych terenach będą bardziej narażeni na śmierć przez fale upałów.

 

Brytyjscy uczeni poprzez analizę związku pomiędzy wahaniami pogodowymi a liczbą zgonów w przeszłości doszli do wniosku, że do 2050 roku liczba zgonów w wyniku zabójczych fal upałów zwiększy się nawet 3.5-krotnie. Oznacza to więc, że na wyżej wymienionych regionach w połowie XXI wieku śmierć będzie ponosić około 2 tysiące osób rocznie.

 

W Stanach Zjednoczonych co roku umiera około 650 osób w wyniku hipertermii, czyli stanu w którym ciało ludzkie pochłania więcej ciepła niż rozprasza. Osoby starsze są bardziej narażone na ryzyko zgonu. Naukowcy ostrzegają, że z czasem coraz więcej osób będzie doświadczać hipertermii wraz ze starzejącą się populacją oraz upalnymi dniami w okresie letnim, które stają się powszechniejsze ze względu na wzrost średniej globalnej temperatury.

 

 

Źródło: http://www.livescience.com/43075-heat-wave-deaths-triple-climate-change.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj