Przyszłe myśliwce będą posiadać sztuczną inteligencję

Kategorie: 

Źródło: Boeing
Sztuczna inteligencja jest przez niektórych postrzegana jako zagrożenie - zwłaszcza gdyby została wykorzystana do celów militarnych. Jednak Amerykanie chcą za wszelką cenę utrzymać swoją dominację w powietrzu i planują wykorzystać technologie, takie jak sztuczna inteligencja, w przyszłym lotnictwie.

 

Boeing pracuje nad samolotem bojowym szóstej generacji F/A-XX, który zastąpi maszyny Boeing F/A-18E/F Super Hornet i F-22 Raptor. Pierwsze informacje na temat przyszłego myśliwca pojawiły się już w 2009 roku a od tego czasu stale ulepszano projekt. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że samolot najprawdopodobniej będzie posiadać sztuczną inteligencję, która zastąpi pilota w niektórych czynnościach.

 

F/A-XX może wejść do służby w 2030 roku i pojawią się wersje zarówno załogowe jak i bezzałogowe. Sztuczna inteligencja pozwoli z czasem zamienić myśliwce w autonomiczne, uzbrojone roboty. Należy również przypomnieć o pracach nad bronią laserową. Amerykański Departament Obrony chce, aby samoloty następnej generacji posiadały je na pokładzie.

 

 

Źródło: http://news.usni.org/2014/08/28/navys-next-fighter-likely-feature-artificial-intelligence

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj