Przez system rozpoznawania twarzy, dwie bliźniaczki nie mogły otrzymać prawa jazdy

Kategorie: 

Źródło: Twitter
Przysłowie: "Co dwie głowy to nie jedna" sprawdza się w wielu przypadkach, ale nie w sytuacji gdy mamy brata lub siostrę bliźniaczkę a system nie potrafi odróżnić twarzy. Ze względu na podobieństwo, Alicia i Alicen Kennedy nie mogły otrzymać prawa jazdy.

 

Systemy które potrafią rozpoznawać ludzką twarz nie są jeszcze najwyraźniej wystarczająco zaawansowane aby rozróżnić dwie niemal identyczne osoby. Alicia i Alicen z amerykańskiego stanu Georgia twierdzą, że nie wyglądają jak dwie krople wody a komputer powinien zidentyfikować pewne różnice. Niestety system traktuje obie dziewczyny jak jedną osobę.

 

Po złożeniu odpowiednich dokumentów Alicia i Alicen dowiedziały się, że mimo wielu prób kamera nie potrafi ich rozróżnić, przez co nie mogą przystąpić nawet do testu i otrzymały odmowę od Departamentu Pojazdów Mechanicznych (DMV). Pracownicy musieli skontaktować się z kwaterą główną. Jest to sprawa, której nawet "inteligentne" systemy nie są w stanie podołać.

 

Podobna sytuacja miała miejsce w sierpniu tego roku w stanie Utah. Gdy prawo jazdy należące do Zeynip Trueherz straciło swoją ważność, to samo spotkało jej niemal identyczną siostrę Nalan Aeon. Sprawa wyjaśniła się niedługo potem gdy urzędnicy odkryli, że błąd był spowodowany "czynnikiem bliźniaczym".

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj