Projekt World View pozwoli latać w kosmos balonem

Kategorie: 

Wizja artystyczna lotu - źródło: World View
Amerykańska firma World View chce w najbliższych latach opracować możliwość podróżowania balonem na bardzo dużych wysokościach. Loty będą wykonywane nawet 37 kilometrów nad powierzchnią Ziemi.

 

Projekt zakłada, aby turyści mogli odbywać kilkugodzinne podróże po stratosferze w specjalnej kapsule, podwieszonej do balonu. Na dzień dzisiejszy cena jednego lotu ma wynosić 75 tysięcy dolarów ale to jeszcze może się zmienić, ponieważ pierwsze komercyjne podróże zostaną uruchomione pod koniec 2016 roku.

 

W połowie czerwca, firma przeprowadziła pierwszy lot testowy w Roswell - balon dziesięciokrotnie mniejszy od tego, jaki będzie używany do lotów komercyjnych, wyniósł się na wysokość prawie 37 kilometrów i przebywał tam przez pięć godzin. Inżynierowie sprawdzali system powrotu na Ziemię, lądowanie oraz kontrolę lotu.

 

W przyszłości, turyści będą mogli polecieć wysoko nad powierzchnię Ziemi i zobaczyć z oddali naszą Błękitną Planetę. Loty będą wykonywane we wczesnych godzinach, co pozwoli na obserwację wschodu Słońca. W kapsule będą znajdowały się różne udogodnienia - toaleta, dostęp do internetu oraz będą podawane drinki.

 

 

Źródło: Worldviewexperience.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj