Projekt Mars One zbuduje kolonię, symulującą pobyt na Marsie

Kategorie: 

Źródło: Mars One
Zanim przyszli astronauci otrzymają bilet w jedną stronę i rzeczywiście polecą na Czerwoną Planetę, muszą przejść najpierw intensywne treningi. W tym celu zostanie zbudowana kolonia, która będzie symulować trudne warunki, jakie będą panować na przyszłej, marsjańskiej osadzie.

 

Holenderski projekt Mars One ogłosił właśnie plany konstrukcji naziemnej kolonii, w której odbędą się szkolenia do przyszłego lotu. Treningi te pozwolą również wybrać najlepszych z najlepszych. Jak informowaliśmy na początku roku, spośród 200 tysięcy ochotników, organizacja wybrała niewiele ponad tysiąc osób, które przeszły do następnego etapu.

 

Jednak ostatecznym celem jest wybranie od 24 do 40 wytrenowanych, dobrze przygotowanych osób, które polecą na Czerwoną Planetę w celu jej zasiedlenia. Pierwsza czteroosobowa załoga poleci w 2025 roku, a każda następna co dwa lata.

 

Ostatni etap selekcjonowania zostanie wyemitowany w telewizji. Natomiast co do planów budowy naziemnych kolonii, organizacja Mars One nie ustaliła jeszcze konkretnej lokalizacji a obecnie trwają poszukiwania firm budowlanych oraz sponsorów.

 

Wszyscy zainteresowani misją Mars One mogą śledzić dalsze poczynania tego projektu. Portal Tylkonauka.pl będzie na bieżąco informował o najważniejszych wydarzeniach w tym temacie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj