Projekt Mars One wybrał ponad tysiąc osób na przyszłych kolonizatorów Czerwonej Planety

Kategorie: 

Źródło: Mars One
Holenderska organizacja Mars One postawiła kolejny krok na przód. Spośród 200 tysięcy kandydatów na przyszłych kolonizatorów wybrano właśnie 1058 osób. Warto przypomnieć, że na tą niebezpieczną misję nie wszyscy zostaną wysłani.

 

Jak już wcześniej wspominaliśmy, kierownik projektu Bas Lansdorp chce aby cała misja, począwszy od przygotowań po samo lądowanie na Marsie, miała charakter programu telewizyjnego niczym "Big Brother". Grupa ludzi jaką niedawno wyszczególniono będzie w ciągu następnych dwóch lat przechodzić testy zarówno fizyczne jak i psychologiczne.

 

Jak informuje The Popular Science, spośród wybranej grupy osób, 55% to mężczyźni, natomiast 45% to kobiety. 65% osób jest w wieku od 26 do 55 lat a jedynie 2% z nich ma powyżej 56 lat. Co więcej, 43% z nich pochodzi z obu Ameryk, 27% z Europy, 21% z Azji i 5% z Afryki.

 

Spośród 1058 ludzi na drodze przyszłych eliminacji projekt Mars One do 2015 roku wybierze 6-10 grup a każda z nich będzie zawierać czwórkę osób. Po ich wybraniu przejdą oni 7-letnie intensywne treningi. Same eliminacje będą transmitowane w telewizji już w tym roku a widzowie będą mieli okazję wybrać przyszłych astronautów. Jak twierdzi Bas Lansdorp, telewizyjne show zapewni fundusze niezbędne dla wykonania całej misji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika ..pies

dzieki Dominik czyli Ty tu

dzieki Dominik czyli Ty tu zadzisz,mm ndzieje ze niepozwolisz by gowniarze z podstawowki  Cie nerwowo wykonczyli .wyplaszajac przy okazji starszych stazem czytenikow jak , z znaz i im,powodzenia w tworczosci i prywatne spel.marzen w2014r .

Portret użytkownika ..pies

Dominik dopisz  jak

Dominik dopisz  jak znajdziesz od kiedy w tv , ,osobiscie sadze ze to sciema jak slynne transmisje z lat 70 o ksiezycu ,ale wnuki chetnie zerkna  na nowe bajki.pozdrawiam .

Skomentuj