Profesor Harvardu kieruje projektem do badań nad istnieniem obcych cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Projekt Galileo, kierowany przez profesora astronomii z Uniwersytetu Harvarda, Avi Loeba, będzie poszukiwał obcych cywilizacji, zdolnych do wykorzystywania technologii przewyższającej ziemską. Powołany w tym celu zespół badawczy, wykorzysta dostępne obserwacje teleskopowe, misje kosmiczne i wszelkie dane nadesłane przez kosmiczne instrumenty, aby udzielić odpowiedzi na tą zagadkę.

 

Loeb w wywiadzie dla USA TODAY, powiedział, że idea projektu zakłada, że ​​w przyszłości, znajdziemy więcej obiektów z przestrzeni międzygwiezdnej. Te, które wyglądają osobliwie, powinny być szczegółowo zbadane, najlepiej za pośrednictwem misji kosmicznej, która pozwoli nam się do nich zbliżyć i zebrać niezbędne dane. Projekt, pozwoli naukowcom przyjrzeć się bliżej niezidentyfikowanym obiektom kosmicznym.

 

Zespół, w skład którego wchodzą profesorowie z uniwersytetów w Princeton, Cambridge i Sztokholmie, będzie badał istniejące i przyszłe dane astronomiczne przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, aby zidentyfikować obiekty międzygwiezdne, które przeczą obecnym wyjaśnieniom naukowym. Zebrane dane będą dostępne publicznie. Badacze wychodzą z założenia, że nie natrafią z miejsca na przełomowe dowody, ale wierzą że ich badania, pomogą zrozumieć wiele trudnych do wytłumaczenia zjawisk.

 

Biorąc pod uwagę obfitość systemów gwiezdnych przypominających układ Ziemia-Słońce, jakie odkryto na przestrzeni ostatnich lat trudno jest się dziwić Avi Loebowi, Projekt Galileo poświęcony jest twierdzeniu, że ludzie nie mogą dłużej ignorować możliwego istnienia Pozaziemskich Cywilizacji Technologicznych (ETC) i że nauka nie powinna dogmatycznie odrzucać istnienia potencjalnych pozaziemskich wyjaśnień, z powodu napiętnowania społecznego, lub preferencji kulturowych. Zdaniem badacza, są to czynniki, które nie sprzyjają naukowej metodzie bezstronnego, empirycznego badania.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Trzeba go szybko zastrzelić.

Trzeba go szybko zastrzelić. Nie uśmiecha mi się los Aborygenów, Czerwonoskórych czy Czarnych Niewolników w Brazylii. Sęk w tym, że mieszkańcy Nibiru (jak pisze Sitchin). doskonale wiedzą - gdzie znajduje się Ziemia.

Skomentuj