Powstała pierwsza na świecie grafenowa kurtka

Kategorie: 

Źródło: Vollebak

Grafen miał nam zrewolucjonizować elektronikę, ale wygląda na to, że zaczęło się od odzieży. Firma Vollebak rozpoczęła sprzedaż wyjątkowych kurtek, które, jak już się domyślacie, zostały wykonane z grafenu – przynajmniej w części.

 

Pierwsza na świecie grafenowa kurtka tak naprawdę nie zawiera samego grafenu. Odzież została wykonana z nylonu, ale jej najważniejsze części zostały wzmocnione grafenem. Dzięki temu, uzyskano kurtkę, która podobno wyróżnia się wyjątkową lekkością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.

Grafenowa kurtka jest dwustronna i posiada bardzo ciekawe właściwości. W zależności od strony, ubranie może nas ogrzewać albo chłodzić. Grafen bardzo dobrze przewodzi ciepło, dlatego kurtka rozprowadza je równomiernie po całym ciele. Im bardziej materiał przylega do naszej skóry, tym większy uzyskujemy efekt ogrzewania.

Grafenowa kurtka nie przykleja się również do spoconego ciała, jest wodoodporna i dobrze przepuszcza powietrze. Twórcy zaznaczyli na swojej stronie internetowej, że jest to swego rodzaju eksperyment.

Kurtka jest wyjątkowa, ale ma też swoją cenę. Firma odzieżowa Vollebak chce za nią 595 euro, czyli 2560 zł z groszami. Z pewnością warto byłoby zainwestować w ubranie, które posłuży nam wiele lat, skoro jest tak wytrzymałe. W końcu wzmocniono je grafenem. Vollebak oferuje również wiele innych ciekawych, wręcz przyszłościowych ubrań, które można znaleźć na stronie internetowej: https://www.vollebak.com/

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj