Powstała pierwsza mobilna broń do unieszkodliwiania bezzałogowców

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Firma Droneshield opracowała broń dalekiego zasięgu, Dronegun, która jest w stanie neutralizować niepożądane drony znajdujące się w naszej okolicy. Broń tłumi sygnał GPS, zmuszając maszynę do lądowania w danym punkcie.

 

Strzelba na drony ma zasięg do 2 km. Działa na podobnej zasadzie jak większość sygnałów sterujących systemami UAV. Dotychczas znane rozwiązania tego typu musiały być montowane na pojazdach, a Dronegun jest przenośny, a na dodatek może być kontrolowany tylko przez jedną osobę.

Zamysł twórców tej broni przeciwko bezzałogowym pojazdom latającym był taki, aby Dronegun mógł obsłużyć nawet niedoświadczony człowiek. Potencjalnymi nabywcami mogą być zakłady pracy, albo ludzie pragnący za wszelką cenę zachować prywatność na swojej ziemi.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika as66

No chyba, że na dron ... nie

No chyba, że na dron ... nie będzie miał GPS... Smile

Są to nie tylko najtańsze, ale też i droższe (z własną mapą i autonomicznymi czujnikami). Zrobili taki system nawet dla mini-samolotów (a nie tylko wiropłaty), co jest o wiele trudniejsze, gdyżnie można się zatrzymać, mniejszyć prędkości poniżej progu przepadnięcia itp.

Skomentuj